| ralucaralu a întrebat:

Cum fac sa nu imi mai pese? M-am certat cu cea mai buna prietena a mea pentru ca a interpretat ea ceva ce am spus si se poarte ingrozitor de urat cu mine. Si eu tot las de la mine si pic doar de fraiera, aproape isi bate joc de mine. Ce sa fac sa fiu mai puternica? Sa nu mai fiu asa de slaba? Nu vreau sa ma cert cu ea, dar nu cred ca merit ceea ce imi face. Dar eu o las sa faca ce vrea cu mine.Cum sa nu fac asta?

Răspuns Câştigător
| Rozalia a răspuns:

Daca ar fi prietena ta sar comporta frumos. Spune-i ca a interpretat gresit si nu pre stiu. Eu zic ca nu merita pentru o prietena sa suferi... gasesti altele oriunde... prieteni de incredere si care sa te inteleaga gasesti oriunde. Nu stiu. asta e parerea mea. Daca ea se comporta urat nu trebuie sa stai si sai suporti fitelewinking

3 răspunsuri:
| M' a răspuns:

Prietena aia adevarata de care zici tu de fapt nici nu iti e prietena, daca isi bate jos de tine si interpreteaza ea tot felul de chestii.
Primul pas pe care trebuie sa-l faci, inainte de toate, este sa redobandesti increderea ca meriti tot ce e mai bun. Descopera micile gesturi care te pot transforma intr-o femeie puternica, asertiva.

| darrio2007 a răspuns:

Cauta-ti alta prietena.Nu iti este prietena adevarata.

| Aniii a răspuns:

Daca sunteti cele mai bune prietene, nu cred ca are rost sa va stricati prietenia frumoasa din cauza lucrurilor stupide...Si eu ma cert cu prietenele mele cele mai bune dar la urma urmelor le zic ca nu are rost sa stricam minunata prietenie pentru niste certuri fara rost. Mai bine ai gasi o metoda de impacare... Daca nu se poate atunci porneste contraatacul