| justinbiebersucks a întrebat:

Sunt timid cu o fata pe care o plac. Stie toata clasa, stie si ea asta. Insa, ma considera un amic. Acum fac pasi mici ca sa inteleaga mai bine ce simt pentru ea: pana acum i-am dat flori si m-am purtat politicos. Ma gandesc sa ii strecor o ciocolata si un biletel in ghiozdan, ori in banca... dar trebuie sa nu fie nimeni in clasa. Si asta, doar in orele de sport : Luni si joi. Ce as mai putea face? Ce ar trebui sa fac?
Va spun de pe acum ca nu vreau nici un raspuns negandit gen "Spune-i verde in fata". Chiar i-am spus ca o plac putin si ea mi-a zis la fel, dar mai demult, inainte sa ii placa de un baiat din clasa (de care s-a despartit deja laughing )

3 răspunsuri:
| Didw a răspuns:

Buna big hug
Pai. da, ideea cu ciocolata si cu biletul este buna! Dar, incearca sa mai stai de vorba cu ea, sa va apropiati incetul cu incetul. Spune-i ca tii mult la ea. Ai grija de ea. Daca se ia cineva de ea, ia-i apararea, poarta-te cu ea ca si cum ar fi " un bibelou " care se sparge daca il lasi singur laughing.
Iti urez mult succes. kiss

| DiDi a răspuns:

Apropie-te incet de ea, ajut-o la nevoie, fii alaturi de ea in momentele de fericire, sau in momentele mai grele, arata-i afectiune, arata-i ca tii intr-adevar la ea si sunt convinsa ca te va remarca ( din alt punct de vedere, diferit de amicitie ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta alta