| maria_3362 a întrebat:

Sunt timida si vreau sa devin mai curajoasa ce fac? dau fundita pentru ajutor

1 răspuns:
| Ovilacul a răspuns:

Singurul remediu pentru timiditate e socializarea. Iesi afara cu prietenii, distreaza-te. Timiditatea e o credinta limitativa. Sunt sigur ca nu esti timida in preajma celei mai bune prietene. Incearca sa faci in fiecare zi ceva ce nu ai face in mod normal. Mergi pe strada si scoate limba unui baiat la intamplare, du-te la alimentara si intreaba daca are combustibil de racheta ( asta am facut-o eu, razi de mori ). Iti spun astea pentru ca si eu am fost timid dar acum oriunde ma duc imediat imi fac simtita prezenta. Desi poate parea stupid ce iti spun aici, incearca doar si o sa vezi. Nu-ti rata oportunitatile din cauza timiditatii.