| Athenaaa a întrebat:

Suntem in 6 Iulie iar ciclul de data trecută mi-a venit pe 1 Iunie și cel de pe mai in 3 dacă ajuta.Nu vreau sa consult un ginecolog.Ce credeți ca am și ce credeți ca as putea face. Daca nu o sa îmi vine pana pe 10 ma voi duce la medicul de familie dar nu la ginecolog dar ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexutza27 a răspuns:

Ciclul menstrual poate varia din foarte multe motive, poate veni mai repede sau intarzia mai multe zile de la stres, de la schimbarea programului de somn, scaderea sau cresterea in greutate, chiar si schimbarea anotimpurilor poate influenta cu cateva zile menstruatia. Daca este cazul, iti poti face un test de sarcina peste 2-3 zile (daca ai avut contact sexual). Daca intarzie mai mult de 2-3 saptamani ar trebui sa consulti medicul.