| biaaaaa a întrebat:

Sunteti de acord cu intorsul celuilalt obraz? ce parere aveti despre asta? intr-o anume situatie intoarceti si celalalt obraz? daca da, de ce? daca nu, tot de ce? cat de mult conteaza orgoliul?

1 răspuns:
| Roberto a răspuns:

In ziua de astazi daca intorci obrazul esti privit ca fraier sau slab.Situatia s-a schimbat mult de-a lungul timpului.Mai demult intorceai si celalat obraz si lumea zicea:"Uite ca ala are bun simt sau este bine crescut si ca nu isi pune mintea". Astazi daca intorci celalat obraz lumea zice:Ce pampalau ce papa lapte ce fraier ce slab si asa mai departe.Orgoliul conteaza pentru ca daca esti in autobuz si primesti o palma tu nu dai inapoi o palma sau intorci obrazul, ii dai direct un pumn un genunchi si il mai si injuri.Asa sta situatia in ziua de astazi.Parerea mea.