| LavsKitty a întrebat:

Sunteti de acord cu membrii TPU care intra aici doar ca cineva sa le rezolve temele ? happy

10 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Eu nu sunt, nici TPU dar...
Ce presupune o raportare?
Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Prin "intrebari neconforme" ne referim la: intrebari prin intermediul carora anumiti utilizatori urmaresc sa isi rezolve temele pentru acasa (de pilda "vreau si eu un referat", "cum se rezolva exercitiul?" sau "comentati-mi si mie strofa asta...". Motivele pentru care nu acceptam astfel de postari le-am enuntat aici )

| LavsKitty explică (pentru push2gl):

In primul rand nimeni nu sta sa le scrie lor referat pentru o funda. Pot cauta pe Google si gasesc mult mai repede, decat sa astepte un raspuns pe TPU.

| SMarius a răspuns (pentru LavsKitty):

Multe lucruri le poti afla mai usor pe google decat sa astepti un raspuns...hai ca intrebi ceva legat de tema, o chestie care nu ai inteles-o, dar nu sa ceri referate intregi si idei pentru compuneri...

| LavsKitty explică (pentru SMarius):

Ma dispera cand intru pe TPU la categoria "adolescenti" si vad doar: imi puteti caracteriza / povesti si mie nu stiu ce. rolling eyes

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Soarta|-8

| LostInHell55 a răspuns:

Buna! Nu, deoarece din teme se afla cat de bine ai inteles lectia predata la scoala.

| LavsKitty explică (pentru LostInHell55):

Credeam ca sunt singura revoltata laughing).

| ButterflyGy a răspuns:

Asta va fi generatia de maine, persoane care asteapta totul mura in gura.

| LavsKitty explică (pentru ButterflyGy):

Persoanele astea o sa aiba IQ-u sub cel elementar laughing). Nu.si mai pun mintea la contributie deoarece asteapta ca cei de pe TPU sa le faca temele :p

| ButterflyGy a răspuns (pentru LavsKitty):

Daca erau si pe vremea mea atatea informatii pe net, terminam liceul cu 10. Problema lor e ca, si cautatul pe net e dificil.