| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Svs ^^ pentru cei care sunt la stiintele naturii la liceu, de ce ati ales acest profil si unde vreti sa mergeti mai departe(ce facultate)?batting eyelashes Cam ce ore se fac si ce parere aveti, e un profil usor?batting eyelashes Funditabatting eyelashes puppy dog eyes Plss cat mai multe raspunsuri puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Yana a răspuns:

In primul rand e profil real, deci ofera oarecum mai multe oportunitati decat cele umane. In acelasi timp este mai usor decat la Mate-Info, datorita faptului ca nu faci la fel de multa Informatica, iar matematica este M2, deci mai usoara decat la Mate-Info. In clasele 9-10 numarul de ore este cam acelasi (exceptand cele de informatica). Din clasa a 11a, incep sa se diferentieze: la Stiinte faci cate o ora in plus de bio/chimie, in schimb ce la M-I faci mai multa info. Teoretic, M-I iti ofera cam orice sansa spre facultate. Stiinte ale Naturii, de asemenea, in special pentru Medicina, Farmacie. Acum, nu spune nimeni ca nu poti da la Academie de la Sn, sau nu poti da la Medicina de la M-i. Depinde de tine. Stiinte ale Naturii este insa un profil echilibrat.Ti-l recomand.