| rupzorwin a întrebat:

Tata mi-a cumparat o cartela de la Vodafone am bagat`o in telefon si imi scrie USIM BLOCAT si pot sa apelez doar 112
ce ii fac sa o pot debloca?

1 răspuns:
| SomeoneReal a răspuns:

Unele firme codeaza[asa cred ca se zicelaughing]telefoanele.De exemplu eu am telefonul de la Vodafone si nu primeste decat cartela de Vodafone. Ca sa il deblochezi trebuie sa il decodezi la centrul de unde ai cumparat telefonul. Nu sunt sigura daca aceasta este problema telefonului tau, dar merita sa incerci.Succes!big grin