| Victoria a întrebat:

Te consideri o persoana cu un caracter puternic si hotarat?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

A fi puternic inseamna sa fii un invingator chiar si atunci cand pierzi... A fi puternic inseamna a ierta, a iubi, a darui, a suferi cu demnitate, a influenta...Ma consider o persoana puternica pentru ca am un caracter puternic si ma incapatanez mereu sa fac ceea ce vreau...Sa ai un caracter puternic inseamna sa stii sa treci in viata peste orice obstacol, sa stii sa mergi mai departe, sa reusesti acolo unde alti au dat gres. O personalitate puternica se formeaza greu trebuie prima data sa te cunosti pe tine insati apoi sa iti creezi un caracter.

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da nu ma las influientata in niciun fel.Ascult parerile celor importanti din viata mea si apoi iau singura decizia.Nu ma intreseaza barfitul si rautatea oamenilor ma lasa rece. Cel mai mult ii detest pe cei care se iau de persoanele slabe, fara aparare doar pentru a parea smecheri

| monyk a răspuns:

Buna, am momente in care sunt foarte hotarata in a lua anumite decizii sau a face ceva, dar uneori sunt cam nehotarata, adevarul e ca in general mereu mi-a placut sa imi exprim punctul de vedere, am un caracterr destul de puternic dar uneori mai am si caderi, dar imi revin, de obicei, imi spun parerea in orice imprejurari, nu permit nimanui sa ma jigneasca, cand stiu ca am dreptate, imi iau apararea atat mie cat si persoanelor dragi si celor care li se comite o nedreptate.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da! Ma consider, iar de nu oi fi, macar am incredere in mine ca odata voi ajunge sa fiu asa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, consider ca sunt o persoana cu un caracter puternic si hotarat.Nu accept sa se amestece nimeni in famiia mea, spun in fata ce nu imi convine, nu imi place sa barfesc pe nimeni pe la colturi.Nu suport ipocrizia, minciuna, cine m-a mintit o data nu mai are increderea mea, daca stiu ca am dreptate nu cedez sub nici o forma.Cand vreau sa iau o hotarare ma documentez foarte bine, dar o data ce am luat aceasta hotarare nu mai revin asupra ei decat daca mi se demonstreaza cu argumente logice ca nu am dreptate. Tin la glume dar nu imi place sa fiu bataia de joc a nimanui si reactionez imediat in functie de situatie dar in limita decentei.

| Victoria explică:

Eu ma consider o persoana puternica din punct de vedere moral; niciodata nu ma dau in laturi de la provocari si nu accept ca cineva sa imi vorbeasca necuviincios; daca un om imi tradeaza increderea o data, aceasta incredere e pierduta definitiv din partea mea. Nu suport nedreptatea si apar persoanele pe care altii le maltrateaza in vazul meu.

| juniper a răspuns:

Intre.

| albastrel a răspuns:

Da! fara dar si poatewinking

| pisoias29 a răspuns:

Mai degraba ma consider o persoana cu un caracter foarte slab si nehotarat worried... dau sfaturi altor persoane si totusi imi este atat de greu sa le aplic in viata mea...inteleg gravitatea unor lucruri si consecintele lor si tot nu fac ce e mai bine pentru mine...am renuntat la orgoliu pentru persoana iubita si mi-am pierdut si increderea in mine in urma unor dispute, iar momentan nu pot face nimic pentru a indrepta lucrurile pentru ca nu am vointa si sunt exagerat de pesimista :-

| buburuzaucigasa a răspuns:

Da am un caracter foarte puternic.

| gratzy56 a răspuns:

DA! de ce? vezi tu, ne-ar trebui cateva zeci de pagini pentru. a-ti argumenta si a-ti spune cum consider eu ca este o persoana puternica si hotarata! dar... s-ar putea ca argumentele mele sa nu-ti fie pe plac, avand in vedere varsta, visele si idealurile specifice varstei tale. la varsta mea, a fi puternic si hotarat are alta valoare si motivatie sedimentata datorita experientei.

| buburuzzz a răspuns:

Toti din jurul meu cred asa, chiar am aere, numai ca adevarul il stiu doar eu... iar acum vi-l spun si voua... de fapt sint foarte sfioasa si foarte indaratnica.niciodata nu am luat o decizie in urma careia sa nu regret macar un pic...asa stau lucrurile...

| giulia_6563 a răspuns:

Da ma consider o persoana cu un caracter foarte puternic deoarece, m-am maturizat la o varsta foarte frageda am ramas singura de la varsta de 15 anii. parini mei au plecat amandoi in italia si am ramas singura, a trebuit sa m descurc de una singura de fiecare data nu am avut bunici, frati, surori sau prieteni care sa imi spuna o vorba buna de prieteni nici nu mai vb deoarece nu m-au vrut niciodata bine din cauza invidiei si asa la varsta pe care o am simt ca am un caracter foarte puternic nu ma bazez pe nimeni mi-m construit de una singura un viitor si sunt foarte multumia de acest lucru.

| username_4398 a răspuns:

De sigur ca da))Dar se poate intimpla ca nu chiar ((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.foarte hotarat.pana ma hotarasc e greu.ca dupa aiaaaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un caracter foarte slab sad si incerc sa am un caracter puternic si sunt foarte confuz, apoi mai am si o gramada de defecte.

| andra.bull a răspuns:

Pãi.sincer nici nu stiu! straight face Pentru cã am trecut peste foarte multe obstacole.si totusi acum zâmbesc! Dar în momentele nasoale. mã simt inferioarã. singurã. abandonatã. Dar asta este doar în anumite momente! Poate e din cauzã cã sunt o persoanã sensibilã si mã afecteazã anumite gesturi. happy În fine. Mi-am propus ca asnu' ãsta sã mã schimb!batting eyelashes Si sper sã reusesc! love struck Bye.Bye! :*