| SerenaCRK a întrebat:

Testele initiale sunt luate in considerare la admitere?
Sunt clasa a 8 a si sincer, testarile astea initiale m-au cam derutat.Profesorii ne-au spus sa nu ne stresam, ca o sa fie simplu, ca oricum nu conteaza ce nota luam, nu se trece in catalog etc.Acum aflu alta ipoteza:ca notele ar fi luate in considerare la admitere(sau la portofoliul de admitere, ceva de genul acesta). Mi se pare stupid, de exemplu maine am 3 testari, indiferent ca esti elev eminent sau nu, nu cred ca poti face fata, sa stii perfect atatea materii dupa 3 luni.Si daca chiar conteaza la admitere, mi se pare si mai aberant, ca nu s-a specificat lucrul asta.Conteaza la admitere sau nu?

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Din câte ştiam eu, notele de la teste nu se fac publice şi sunt anunţate decât părinţilor. Acum, cine ştie.la portofoliu, da, se păstrează, dar la admiterea la liceu nu ar avea de ce să conteze.
Succes!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Îţi spun cu cea mai mare siguranţă că testele iniţiale nu vor avea nicio influenţă asupra mediei sau a admiterii, aşa că stai liniştită. Sunt pur orientative şi nu se trec în catalog.

| Rayzzor a răspuns:

Si mie mis s-a spus ca vor conta la admitere in clasa a 8 a.dar nu sunt sigur. deci mai bine straduieste-te, pentru orice eventualitate