| Etro a întrebat:

Știe cineva ce s-a dat anul trecut la testul de capacitate pentru clasa a8a? E chiar așa de greu cum spun alții? Puteți sa îmi dați niște exemple?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Examenul de capacitate nu este greu!
Este greu probabil pentru puturosi, care nu au invatat nimic, dar este practic imposibil sa-l pici, daca ai invatat cat de cat, in timpul anului.
Examenul de capacitate, este examenul cunostintelor generale, asimilate in ciclul gimnazial.
Iar daca ai fost zi de zi la scoala si ti-ai facut temele invatand, atunci, chiar nu ai de ce sa consideri aceste examen, ca fiind greu.