| vorbescorice a întrebat:

Tinerii peste 16 ani, de aceea au ei cosmaruri destul de des, fiindca dorm dezbracati? Un barbat, la orice varsta, cand este dezbracat se simte mai in nesiguranta, mai ales daca e tanar, fiindca el gandeste asa...Dorm dezbracat singur, cool, dar daca m-ar vedea cineva...Sunteti de acord?

2 răspunsuri:
| Loryoficial a răspuns:

NU, nu sunt de acord! ce ii mare filozofie:O dormi gol, ce are daca dormi gol!

| AdelinaC a răspuns:

Acum depinde de persoana. Daca vezi statul dezbracat ca pe ceva indecent, cu tendinde sexuale atunci normal sa visezi tot felul de obseditati sau sa te simti prost/rusinat daca te vede cineva.
Eu ca sa fiu sincera vad statul dezbracat ca pe un lucru natural.Bineinteles ca nu stau dezbracata prin casa sau pe strada, dar.pe strada imi este rusine sa ma imbrac mai decoltata dar nu din cauza ca vad asta ca pe ceva de nesiguranta, ci pentru ca oamenii din ziua de azi sunt obsedati si prima data cand vad un om in loc sa se uite la fata cum e normal, ei se uita la forme.In fata parintilor nu imi este rusine deloc sa stau mai dezbracata.Nici in fata sotului nu mise pare normal sa ai rusine atata vreme cat nu ai nimic de ascuns.

Nu ar trebui sa te simti in nesiguranta pana la urma corpul Dumnezeu ti l-a dat asa cum e si atata timp cat vezi corpul doar din punct de vedere medical, structural si natural nu vad care e problema. Dar daca ai apucaturi sexuale atunci cand vezi pe cineva dezbracat...normal sa visezi urat.