| KitKatIssa a întrebat:

Știu ca am 26 de ani și știu ca pana acum trebuia sa am macar o prietena cea mai buna. Însă am avut dar din păcate mia murit..Acum as vrea sa am o prietena cea mai buna sau macar destul de buna,pentru distractii,amintiri, plimbari,sa ne spunem ce avem pe suflet,sa vorbim mult, sa petrecem timp împreună..cum as putea găsi una?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cunosti oameni si cand va fi cazul va veti apropia, nu poti sa fortezi sau sa grabesti lucrurile astea.

| OldSoul a răspuns:

Sincer...
Cu parere de rau, te anunt ca sunt sanse destul de mici sa-ti gasesti o prietena asa cum vrei tu.
Nu ca ar fi imposibil, insa adevarul e ca prieteniile de acest gen, se leaga in colectiv, gen, liceu, facultate, cam atunci sunt cele mai mari sanse sa intalnesti o astfel de persoane, deoarece socializarea e prielnica in acele imprejurari.
Bine, nu zic ca acum nu ai putea sa gasesti o prietena, pentru ca poti, insa cel mai probabil, ai sanse sa gasesti una la locul de munca, cam acolo ar fi cele mai mari sanse.

| dannyel86 a răspuns:

Un prieten bun nu pica din cer. Mediul online e locul optim pentru a incepe o prietenie.
Intra pe forumuri, pe Facebook, discuta cu persoane subiectele comune, care va intereseaza.
Nu se poate sa nu descoperi oameni frumosi si acolo. Si poate ai norocul sa dai si peste o noua prietena chiar din zona ta. Apoi investesti timp si daruire in a construi acea relatie de amicitie, asa cum ti-o doresti tu.

| Donsavas a răspuns:

Esti tânără si mai ai mult timp sa cunosti oameni. Incepe tu prin a te bucura de viata cat inca trăiești. Bucura te de sărbători alaturi de familie!