| TheDayYouDied a întrebat:

Toata lumea are ceva cu mine din cauza faptului ca nu merg la chefuri si la chestii din astea. Eu nu am nimic cu nimeni, dar nu imi place muzica pe care o asculta ei si nu ma simt bine in locuri cu prea multa lume. Incerc sa nu deranjez pe nimeni si sa stau in banca mea, dar de cate ori prinde cineva ocazia ma numeste satanista/incuiata. Sunt emotiva si nu ma integrez in orice fel de colectiv. Nu ma simt bine in prezenta oamenilor. Am ajuns la concluzia ca ii urasc.straight face E a 3-a oara cand intru in depresie. crying Imi urasc viata! M-am saturat sa fiu privita ca o tocilara pentru ca imi place sa citesc sau satanista fiindca am niste amarate de tricouri cu trupe rock. Vreau sa fiu o pitipoanca cu 0.2 grame/creier, s-o ard pe manele si sa pierd noptiile prin cluburi cu toti aurolacii, sa-mi uit visele, sa stau toata ziua pe mess/facebook si sa nu-mi pese de nimic altceva decat felul in care arat si ma imbrac si asta doar ca sa nu mai fiu privita asa si cu toate astea... NU POT! crying Vreau sa ma schimb cu orice pret! Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi; chiar ai o atitudine foarte buna la ceea ce-ti cer cei din jurul tau! Continua tot asa; nu incerca sa fii altfel! Daca vrei sa fii asa cum ai spus vei ajunge o destrabalata, o fata de doi bani, o femeie usoara gata sa-si dea trupul oricui si oricand; fii inteligenta si alege rational!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi influentata de lume si nu faci rau stand acasa, oricum o sa ai parte de un prieten in viata ta si o sa iesi cu el. Macar esti cuminte, nu te lasa dusa de vorbele dracusorilor ca vor sa te induca in stilul lor de viata plin de pacate.

| sunetul a răspuns:

Pastreazati visele ele sunt cele mai importante si nu iti pierde increderea in tine.Tu sti ca esti cea mai buna ori ce ai face, doar ca nu ai inteles regulile jocului.
Alegi intre a sta si ati plange de mila si a lupta.
Uni oameni vor sa iti faca rau fiindca ei nu au in scop in viata pur si simplu traiesc degeaba.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sa zicem ca am trecut si eu prin asta si te inteleg.nu ii lua in seama.asa au fost si asa sunt.incearca sa supravietuiesti pana intri in facultate. acolo oamenii care citesc, tocilarii, cei care asculta rock nu sunt privit in nici un fel.fiecare isi vede de treaba lui.cat despre acest moment iti sunt alaturi.eu eram foarte singuratica in liceu, poate ar fi bine sa devii si tu, nu de alta dar dramul ala de decenta trebuie sa il ai.sa nu uiti ca asa sunt adolescentii.la varsta asta vrem sa fim cool, apreciati de gasca dar nu ne gandim si la consecinte(sa iti pastrezi stilul indiferent ca lor le place sau nu-daca ne sunt cu adevarat prieteni ne vor accepta cum suntem).sa nu iti faci rau, sunt persoane care regreta deciziile pe care le-au facut in adolecenta.adica uite daca e la moda sa iti tai venele tu o s-o faci doar ca sa te accepte? cocalarii astia? vezi-ti de viata
cu stima, Ana

| DeniiIuu a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru ca asa esti facuta de prietenii tai straight face Daca asta cred prieteni despre tine inseamna ca nu iti sunt cu adevarat prieteniwinking Si nu stiu ce sa zic, ai putea incerca macar odata sa mergi cu prieteni la o petrecere sau cevawinking Daca esti cu prieteni si te distrezi o sa vezi ca nu o sa mai ti contul de muzica si unde te afliiwinking Timpul o sa treaca repede big grin Si sigur o sa-ti placa

| LadyDy01 a răspuns:

Nu pot sa iti scriu aici ce sfaturi am pentru tine dar lasa-mi id tau si discutam.Si pe mine ma privesc ca si o tocilara si imi zic ca sunt satanista...dar cum am zis lasa-mi id tau si te voi invata sa devii altfel.

| Niuaaa a răspuns:

Buna uite din mesajul tau vad ca esti o fata foarte inteligenta nu-i nimic daca esti diferita si nu te prea integrezi dar va veni timpul dar ia gindeste ce va deveni daca te vei lega cu aurolacii vei deveni boschetarita CE?! asta vrei?! croiesteti singura drumul BAFTA! Pa.