| anonim_4396 a întrebat:

De ce aproape toti va dati mari rockeri/metalisti pe site, ca cica voi nu ascultati toate cacaturile comerciale care au aparut in ultima vreme si altele, voi apreciati muzica \\buna//? cand de fapt lucrurile stau diferit.la chefuri prin cluburi si nu numai cand auziti o piesa dance, mai ritmata dati din sunci(daca e cazu - stil manelistic) si din cap (stilul vostru - le combinati)chiar daca ati luat cateva pahare la bord(desi sunteti rockeri ar trebui sa va respectati/controlati sau sa beti cu masura nu?). adevaru e ca sunteti niste ipocriti cu totii realitatea mi-a demonstrat-o de multe ori.am cativa amici care se declara rockeri/metalisti convinsi -de la vestimentatie-se imbraca numai in negru/au tot felul de tricouri cu trupe din astea heavy metal/parul lung etc pana la muzica pe care o asculta desi urasc cu vehementa si ii scarbesc aceste manele electronice(cum prefera sa le numeasca)nu se dau inlaturi de a asculta acest stil muzical.mare mi-a fost uimirea cand i-am auzit chiar ieri(la banchetul unui amic)fredonand versurile mel asteia: http://www.youtube.com/watch?v=mpG0ax0uAdo
le-am zis de mai multe ori ce dracu fratilor pai ori sunteti rockeri ori nu mai sunteti? si ei raspund cica:ehh lasa ca nu-i asa rea(mel respectiva)
ce naiba sa mai cred despre voi? pe net sunteti mari ascultatori de rock/metal si n-ati recunoaste nici in ruptul capului ca exista si exceptii de la regula.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nene, eu am trecut de mult de mentalitatea de liceu in care conta ce muzica asculti. nu ma intereseaza si nu urasc pe nimeni in materie de preferinte muzicale. si da, sunt un rocker mai batran, si nu umblu in cluburi, nu sunt prefacut, sunt un om simplu, intelegator, capabil sa vorbeasca si sa aiba prieteni ce nu asculta rock sau metal. nu vad de ce atat ura, cand nu muzica si stilul nostru de viata ar trebui sa ne diferentieze, ci felul nostru de a fi, de a socializa. iti inteleg ura fata de pustii de liceu ce sunt mari metalisti si la 2 guri de alcool fac pe nebunii. crede-ma, sunt satul si eu de ei, dar inca sunt copii. uite eu de exemplu nici nu auzisem de guess who ( greseala mea ) pana acum 1 saptamana. l-am ascultat la recomandarea unei colege, desi sunt rocker, si am ramas placut impresionat de mesajele transmise. la fel si ea cand i-am dat ceva muzica de-a mea. da, guess who canta alt gen de muzica dar conteaza ce exprimi prin melodie. nu vad de ce se tot creeaza certuri pe genuri si gusturi muzicale. de ce nu poate fi intelegere? e asa greu sa trecem peste orgolii si imaturitati? daca ar fi sa te chem la o bere, nu ai iesi cu mine pentru ca vorba ta, sunt pletos si umblu cu tricouri cu "heavy metal"? ti-ar fi rusine cu mine? am avut asa prieteni care la inceput exact asta au facut, pana si-au dat seama ca nu haina face pe om. si legat de ori sunteti rockeri ori nu sunteti. am zis ca am ascultat cateva piese de la guess who la recomandarea unei colege. asta ma face deja sa nu mai fiu rocker? il apreciez, il voi mai asculta daca am ocazia, dar tot la ale mele raman. scuze daca te-am enervat cu ceva in raspunsul meu, dar nu mi se pare normal sa se gandeasca asa. cel putin nu despre toata lumea

29 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Gusturile muzicale se schimba odata cu varsta.
Muzica pe care o asculti spune multe despre tine.

Mie personal mi se pare aiurea sa asculti doar un gen de muzica si sa te dedici acelui gen,mai penibil mi se pare sa te imbraci in functie de genul pe care il asculti.
Nu am nimic personal cu vestimentatia lor,dar mi se pare doar o copilarie.
Desigur daca ma duc la un concer rock,o sa imi iau un tricou mai special pentru a sustine trupa respectiva,pentru a arata ca sunt fan,dar sa ma imbrac zilnic in haine largi sau cu blugi de piele si tricouri negre nu,este patetic si lipsit de maturitate si nu inspiri nimanui seriozitate.

Eu ascult mult rock,foarte mult,nu stiu sa fac diferenta care este metal si care cum sunt,cat timp imi place o melodie o ascult,prea putin imi pasa la ce categorie de rock se incadreaza.
Dar nu ascult doar rock,nu pot spune ca sunt rocker,nu ma dedic doar unui singur gen muzical.
Ascult si muzica clasica,blues,flamenco, jazz, pop...mai multe,am gasit melodii bune in aproape toate genurile,desigur exclus manele,house,populare,etc astea nu prea le numesc genuri muzicale,deoarece pentru a face muzica ai nevoie de instrumente,talent,munca si multe altele iar genurile respective nu prea implica multa inteligenta si talent mai deloc.

Cei care se dedica momentan unui singur gen muzical o sa isi schimbe conceptile cu timpul,si eu ascultam inainte hip hop si acum mi se pare o porcarie si nu inteleg ce mi se parea acum cativa ani asa interesant,dar probabil era varsta,toti trecem prin schimbari,ne schimbam, ne maturizam, incepem sa percepem altfel lucrurile.
Uite cateva exemple de muzica buna din mai multe genuri foarte diferite :
http://www.youtube.com/watch?v=-YNUu7w-WpU (rock)

http://www.youtube.com/watch?v=2W1V5qQaY68&ob=av2n (pop-flamenco)

http://www.youtube.com/watch?v=2W1V5qQaY68&ob=av2n (muzica sarbeasca)

http://www.youtube.com/watch?v=pupMIWBl_S4 (muzica arabeasca)
Tipul asta conduce o formatie fascinanta cu muzicieni de calitate, are o orchestra intreaga cu el.

http://www.youtube.com/watch?v=-F8EKGyL-j4 (clasic, opera)

si multe multe alte exemple.
Exista muzica buna in multe genuri, doar ca fiecare asculta in functie de cultura muzicala pe care o are si in functie de varsta.

| Ecea a răspuns:

Ai limbaj de manelist.Acum iti inteleg ura pentru rockeri, e ceva normal.
Cat timp esti incult, nu poti suporta oamenii mai inteligenti ca tine care sunt capabili sa lege 2 cuvnte fara sa foloseasca pu.la ca semn de punctuatie.

| Bogdanux a răspuns:

Desi am mai zis-o de multe ori, ma repet: e nasol sa te loveasca pubertatea asa... brusc?

Ti-as sugera sa-ti citesti carnatul asta de cuvinte sa vezi si tu cate tampenii ai scris.Multi care asculta rock apreciaza si alte genuri, dar muzica adevarata, nu manele/house/o parte din rap(gen 50 cent).Ca nu asculta sau ca asculta intr-o doza mica e alta mancare de peste. Tine de preferintele fiecaruia.Mai casca ochii si nu mai generaliza ca idiotul.In plus, nu merita sa-mi bat capul cu unul ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdanux):

Iar tu esti doar un retardat fara argumente.asa ca mai bine ramai in durerea ta.

| Bogdanux a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar nu-mi permit sa-mi irosesc vremea explicand unor frustrati ca tine ce si cum sta treaba.O sa-ti dai si tu seama mai tarziu/ cat de penibil ai fost acum.

| Paulla a răspuns:

De ce toţi agramaţi îsi găsesc să se plângă de ceva?
Sincer, cu ce te deranjează pe tine ce facem noi? Crezi ce vrei despre noi, nu ne deranjează(hm, cel puţin pe mine).

| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Taci in jegu ma-tii de rockerita infecta si urata.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai stresa atât, ne-ai dovedit deja că eşti un cretin agramat cu un nivel foarte ridicat de prostie de când ai pus întrebarea. Nu mai e nevoie să ne demonstrezi încă odată.
Pe net bineînţeles că eşti tare în gura, dar cu siguranţă e vai de tine în realitate. Ceva te deranjează, cum a spus şi Wooden, ai pată pe rockerii şi nu o ai degeaba. Chiar crezi că înjurăturile tale ating pe cineva? Eşti singurul care se face de râs aici.

| anonim_4396 explică (pentru Paulla):

Nu am pata pe nimeni, imi place sa-mi bat joc de cretini de cate ori se iveste ocazia atat in realitate cat si pe net.sunt multi dobitoci care bun botu, se supara manacand **** printre care si tu.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Ţi-am spus că ne-ai dovedit deja faptul că eşti un cretin agramat şi foarte prost. De ce ţii neapărat să o mai faci odată?
Realizezi că tu nu-ţi baţi joc acum, ci doar spui nişte înjurături ca să ne dovedeşti că pe lângă celelalte 'calităţi' ale tale eşti şi manelist, nu? Acum se leagă, de asta nu suporţi tu rockerii, probabil îşi bat toţi joc de tine că eşti manelist(bineînţeles, ai să negi).

| Bogdanux a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce s-ar supara unii pentru unul ca tine? Si mai ales intr-un loc virtual? Am vazut oameni mai ratati ca tine si nu am fost suparat un gram.Nu eu am fost frustratul care se plange pe net.In plus, eu si alti oameni ne-am zis parerea. Daca tu ne injuri aratandu-ti inteligenta, cam tu esti suparatul pana la urma.

| Paulla a răspuns:

Dar noi nu ne atacăm! Când ne-am atacat noi?
Nu-mi dau seama dacă e o greşeală de scriere sau de logică, dar ambele variante sunt plauzibile aşa că nu mai are importanţă.
Citeşte întrebarea ta agramată şi ai să realizezi că denotă frustrare. Tot tu eşti cel care recurge la limbajul specifil maneliştilor şi ne înjuri(ca şi cum ar da cineva un ban pe înjurăturile tale). În concluzie, tu eşti cel ce atacă şi tot tu eşti cel supărat.

| Paulla a răspuns:

Nu, e frustare. Se cunoaşte după cum răspunzi. Poţi să negi, dar e evident.
Cam atât am avut de spus, nu-mi bat capul degeaba cu maneliştii care cred că dacă înjură sunt 'jm3k3ry'.

| Paulla a răspuns:

Dar n-am schimbat subiectul. Ţi-am spus că e frustrare şi chiar asta este.
Dacă consideri că am schimbat subiectul căci nu ţi-am comentat întreg răspunsul te înşeli. Oricum, fiecare pădure are burenile sale. Bineînţeles că ai să întâlneşti mulţi 'wannabe'. Vrei să le justific eu comportamentul sau ce?
Nu-mi pasă ce părere aveai despre noi acum câţiva ani, nu-mi pasă nici ce părere ai acum.
Oricum, nu pun etichete aiurea, te-am etichetat ca manelist datorită limbajului specific. Dacă tu te-ai amuzat de reacţile noastre, imaginează-ţi ce ne-am mai amuzat noi de ale tale.

| Leocerba a răspuns:

In traducere libera, iti zici "fugiPapafugi"? stii tu ceva...

| Hombre a răspuns:

Asa le zic si eu golanilor de sprit cand ii mai vad ca savureaza cate un suc din joi in Paste, "bai sunteti betivani ori nu mai sunteti": si ei raspund "ehh lasa nu-i asa rea".

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela_9172 a răspuns:

Auzi oricine asculta ce vrea el nu trebuie tu acum sa te bagi...

| anonim_4396 explică (pentru gabriela_9172):

Ba uite ca ma bag si-mi bag ceva in voi si-n mumele voastre

| Basel a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe deasupra esti si poponar
baaaaaa **** nu vezi ca essti jalnic
doar tu si gorilele de superteri de la U va mai manifesteti asa
piso pe mata in freza cocalar imputit ce esti
esti un gunoi
1 pentru rockeri
2 si cel mai mult pentru mine
si sa-ti spun ceva eu nu sunt rocker dar ascult la fel de multe formatii ca un rocker
si imi place sa umblu cu parul mai lung
daca asculti rock nu e neaparat ca esti rocker si daca esti rocker asta nu inseamna ca nu ascuulti si altceva
dar tu ...om cu o ineligenta echivalent a cacatului furnicii ce vrei
iti zic doar asa
daca esti tare lasa-ti ma adresa din catuna ta de oras si hai sa vedem care sunt mai tari tu
cocalaru lins in cap de vaca sau noi?!
vezi tot te caci la cur acum, gunoiule!
**** tie si familiei tale de tigani si de besicari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati eventualele greseli gramaticale/exprimari gresite vad ca nu pot reedita intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-am luat bataie ba din contra am un specimen de genu in clasa si toti ne batem joc de el(sigur te regasesti in persoana lui),sincer mi-e si scarba sa ma apropii de asemenea specimene, toti sunteti niste nespalati, paduchiosi si retardati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai prin Craiova sa te prind sa-ti trag la **** rocker imputit te-ai regasit in descrierea mea houu houu care asculti pe ascuns manele si ti-o iei si-n cur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vorbesti ma? Galati = orasul poponarilor, pitipoancelor si pseudo-rockerilor manelisti infecti pisa-te-as in freza.si nu numai pe net sunt tare in gura stai sa vezi in realitate cand o sa simti tu ceva cu adevarat tare la tine in gura.vino tu la mine daca vrei sa ne intalnim desi eu nu bat pizdele ca tine le scuip

| Ecea a răspuns (pentru anonim_4396):

Craiova,asta spune multe, asta explica si mentalitatea, comportamentul si limbajul tau.
Probabil esti din craiovita sau din lunca, sau ceva cartier de "golani" de 2 bani.
Cand o sa mai am eu ocazia sa vin pe acolo, probabil o sa pastram legatura pe aici daca nu o sa fi banat si o sa ne intalnim cu cea mai mare placere.
Craiova este orasul papagalilor, toti dau din gura si nimic mai mult.
Tigani jegosi.Copii fara viitor.
Probabil ai 15 ani, nici nu meriti sa fi bagat in seama.

| Basel a răspuns:

Pai prietene tovarasii tai rockeri sunt niste prefacuti
nu incepe sa te descarci si sa faci pe toti rockerii ipocriti si nustiucumm ca nu sunt toti ca retardatii tai de prieteni.
deci
vezi-ti de treaba!

| Basel a răspuns:

1 nu te-am facut retardat
da dupa commenturile tale se vede ca esti un dobitoc de copil rasfatat care nu stie despre ce vorbeste
cum zice @Wooden cred ca ai fost caftit de rockeri si acum incerci sa creezi povesti de adormit copii
stii cefa
GO FUCK YOURSELF ASSHOLE!

| Basel a răspuns:

Cein se caracterizeaza ma >? laughing
poponarule
esti un poponar

| LeeteukxD a răspuns:

Da sunt de acord cu tine. Si eu ascult rock dar nu ma cred nj` cine.thinking manele nici sa nu aud de elecall meu. nu le suport dar sunt obligata se le ascult la party`uri desi nu imi face nici o placere sa ascult timp de 5-6-7-8-9 ore non`stop manele parerea mea este ca ar trebui sa le spui ca nu iti place muzica pe care o asculta/ vestimentatie etc. dar ma refer ca trebuie sa le spui ce te deranjeaza sau daca le-ai spus si lor nu le pasa asta e partea a 2 a sincer daca nu iti place un gen de muzica pe care il asculta prietenii tai nu esti obligat/a sa asculti si u ca si ei doar ca sunt prieteni tai.