| DianaIsHere123 a întrebat:

Toată lumea m-a lăsat baltă.
Aveam şi eu câteva prietene bune, şi m-au lăsat. Una dintre ele a început să stea tot timpul cu altă tipă din clasă, iar eu nici nu mai exist. 2 m-au făcut fiţoasă azi, când eram afară, mai aveau puţin şi mă alungau.
De ieri am şi eu prieten. Trebuia să vină şi el afară, dar am plecat înainte să vină, pentru că nu aveam de gând să plâng în faţa "prietenelor" mele. Am aşteptat să mă sune, să vadă ce am păţit sau măcar dacă am ajuns acasă bine, dar nimic.
Ce am făcut ca să am o viaţă ca asta? Nu-mi găsesc locul. Nimeni nu ţine la mine, toată lumea mă răneşte. De ce?

9 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Ohh si pe mine ma fac fitoasa, dar eu nu ma vad, poate putin, putin cam plangacioasa. Acum cu prietenii, eu am avut noroc ca au venit mai multe fete noi, ne-am imprietenit toate, nu trebuie sa te superi mai ales in fata lor ci sa zambesti mandra, cauta-ti prietene din alta clasa, sau ai verisori, ei iti pot fi prieteni. Cu prietenul acela al tau, nu il mai cauta, lasa-l sa te caute el primul, nu parea o disperata. Nu cred ca in clasa ta nu mai exista o fata normala, cu care sa poti vorbi, chiar daca nu e prietena nimeni cu ea poti sa fii tu.
Schimba-te radical, incat toti sa fie uimiti si sa le para rau ca nu au stat cu tine. Poti fi mai rea cu ele si asa poti sa intri in jungla lor, in care viata se invarte dupa Justin Bieber, One direction (sunt unele nebune nu asa), poti fi populara si rea daca vrei. Poti fi buna cu cine crezi ca merita. Tu nu esti presul de calcat in picioare dupa ce au venit de afara, tu esti tu, un om bun.

Răspuns utilizator avertizat
| nowar a răspuns:

Este doar o perioada, tuturor ni se intampla. Astfel de oameni care te alunga sau stau doar pe moment cu tine nu iti sunt prieteni adevarati.Cu siguranta vei intalni o persoana de treaba care sa se comporte asa cum ar trebui. Mereu exista obstacole in viata, iar oamenii sunt imprevizibili, trebuie sa nu le dai prea multa importanta sau sa ai incredere deplina in ei.

| Didishorr a răspuns:

Esti sensibila, e un defect, toti avem defecte, dar nu uita ca roata se intoarce si candva vei fi fericita si tu, iar atunci persoanele care te-au ranit vor suferi si vor vedea cum e.
Aia nu-ti sunt prieteni, nu trebuie sa-ti pese ce spun cei care nu te plac, ei spun tot ce-i mai rau de tine, chiar daca nu cred asta (ei).

| AnaMalina22 a răspuns:

In primul rand STOP.Nu trebuie sa plangi tu pentru doua proaste care nu se gandesc ca au o prietena buna si au pierdut-o.Am si eu un bff care cred ca m-ar lasa balta si am plans in timpul orei de engleza.A fost jenant dar nu am ce face.
Nu e vina ta si in plus incearca sa vb cu ele si daca raman proaste incearca sa iti faci noi prieteni.Nu fi trista si tine capul sus.Cat despre tipu' ala.da-l dracul ca nu merita daca asa se comporta cu o fataa.
Funda?

| Bogdanmb a răspuns:

Acuma poate ai avut si tu o zi 2 proaste,si dac te-ai dus înainte ca el sa vina,ce ai vrea sa iti zică,tu cum te-ai simti dac când ai ajunge el n-ar mai veni,s-a simtit prost poate,sau sa gândit ca a gresit cu ceva iar acele fete dac te lasa balta asa atunci nu-ti sunt prietene adevărate,nu ti-ai ales bine pritenele poate,ca priteniile nu dispar asa usor,poate au fost imfluentate cumva de aialaltă noia si nu au fost sincere cu ce au zis, si încearcă sa îl suni tu pe el sa ii spui care a fost problema, oh si poate prietenelor tale nu le place ca tu ai prieten,..., el ar trebui sa te inteleaga, asa ca poate vorbesti cu el...