| S†®£p§¦L§ a întrebat:

happy. Pfff! sad. imi pun mereu o gramada de intrebari despre el :-s. Daca el tine macar putin al mine sad. Ieri am fost la ziua unde-i prietene [bff:X] si a fost si el invitat. Inainte cu o zi anuntase ca nu vine, si eram si eu de fata cand a spus. Si mie imi venea sa plang cand am aflat, asa ca am plecat de acolo straight face. Si el a facut ceva de genu: acum se duce sa planga, eram sigur.straight face. Si a spus ca pana la urma o sa vina, dar mai tarziu love struck. Si le-a spus prietenelor mele ca are si o iubita crying, si ele nu mi-au spus ca nu vroiam sa plang. Si in sfarsit ziua cea mare. El sa uita mereu la mine, ba se ducea p balcon si observam ca se uita la mine straight face. Si le-a aratat tuturor cum o are el trecuta pe iubita lui in telefon, numai mie nu a vrut sa`mi aratestraight face. Pe toate le lua la dans numai pe mine nustraight face. Si nici eu nu aveam curajul sa ma duc la el :d. Amandoi ne purtam ca doi straini. Si de vreo saptamana il visez mereu. Niciodata nu am iubit pe nimeni asa de mult. Cand a plecat am inceput sa plang si mereu punandu`mi aceeasi intrebare : Macar tine la mine putin? :-

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti spun o chestie: ti se intampla asta fiindca esti plangacioasa. Ceea ce a spus el atunci este definitoriu: tu plangi din orice, sub forma de santaj si el s-a saturat de asta. Poate ati avea o sansa daca tu ti-ai tine firea, ai avea urme de demintate si nu ai plange din orice. Se intampla tragedii pe lumea asta, mor oameni, copii, parinti, pastreaza-ti lacrimile pentru astfel de momente, asa incat lacrimile tale sa aiba o semnificatie, nu sa fie ceva la ordinea zilei care mai mult enerveaza decat sa impresioneze.

| monyk a răspuns:

Buna, pai el vrea sa iti faca in ciuda, sa te faca geloasa, de asta s-a purtat asa...asa facea si prietenul meu cand nu eram cu el, eram despartiti.Nu ma baga in seama, se baga cu toate in seama numai cu mine nu.Imi pare rau pentru tine ca suferi pentru el dar eu zic sa fi tare si sa faci si tu pe indiferenta sa ii arati ca nu iti pasa, ca asa e cel mai bine. Daca mai tine sau nu asta doar el stie si tu eventual poti sa iti dai seama dupa comportamentul lui, privirea lui, gesturile lui.Trebuie sa te conformezi situatiei si sa nu mai plangi ca n-are niciun rost.Nu ti se intampla numai tie, ci multor fete ba chiar mai rau la unele, deci nu esti tu singura, poate acest baiat nu a stiut sa te aprecieze, dar sigur va realiza peste un timp.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca se uita la tine. daca tu te uitai la el si ii urmareai orice miscare.se simtea urmarit. ce mai conteaza daca tine la tine? ce a fost a fost.lasa`l in pace.peste cativa ani o sa vezi cum ai sa spui : "pff ce prostuta eram pe atunci" big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite id meu dark_kiss4517. el vrea sa vada daca ti la el...de aceea face toate astea nu-i mai arata ca-ti pasa...fi mai indiferenta. el nu va putea rezista vazand ca esti asa indiferenta si va face primul pas. o sa vezi. daca vrei sa mai vb adauga id meu in lista tawinking pup

| 21 a răspuns:

Nu cu siguranta nu t-i se intampla numai tie asta.singurul sfat pe care ti-l pot da este sa ai mai multa incredere in tine in primul rand iar in al doilea nu m-i se pare prea potrivit pentru tine.Nimeni pe lumea asta nu trebuie sa te faca sa suferi si lacrimi nu ai de ce sa versi, mai ales pentru un om ca el...care practic nici macar nu te observa, si vrea doar sa-ti faca rau.incearca sa il ignori putin si ai sa vezi ca o sa vina el la tine...

| deiutza_3599 a răspuns:

Cum sa nu tina la tine... Daca te privea mereu si tu il priveai mereu, cred ca a observat... si chestia cu telefonul cred ca a facut-o numai ca sa te impresioneze.
Daca simti ceva pentru el si crezi ca e reiproc, nu mai astepta, fa tu primul pas. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| lola15 a răspuns:

Nu' baga in seama sau... fa-l situ gelos. stai pe langa un baiat si nu-l baga in seama.