| FataCuBuff a întrebat:

TPU acum ziceti-mi concret daca vreau sa fumez o tigare de curiozitate si apoi nu Mai fumez deloc ce se intampla si ce gust are si mi se intampla ceva si cum sa nu raman dependenta cine imi raspunde la toate raspunsurile funda+ vot

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiozitatea ta va duce la dependenta. Nu incerca sa fumezi, nu ajuta la nimicwinking!

| Amiiii69 a răspuns:

Nu e bine sa fumezi. Avand in vedere ca pui gura pe o tigara pentru prima data o sa tusesti de "mori" deoarece plamanii tai sunt perfect curati iar fumul inhalat polueaza plamanii. Ce gust are? de fum eu stiu?laughing Nu prea ti se intampla nimic atata timp cat nu faci exces de ele. Nu iti zic sa nu fumezi decat 1 pe luna dar nici 10 pe ziwinking vreo 5-6 la o saptamana 2. Iar cu dependenta nu iti pot garanta daca ramai sau nu. Tu te risti! Insa ai grija sa nu ajungi altundeva :* :*. Sfatul meu este sa nu te apuci de ele ca apoi nu te mai lasiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Nu. o sa ii ai poluati. Acel fum tras poate fi foarte daunator pentru plaman. Totusi daca te apuci usor te poti lasa si usor. Trebuie vointa si multa incurajare. De ce vrei sa te apuci totusi?thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Pai incearca atunci! Eu ti-am zis doar ce riscuri ai daca fumezi. Avantaje nu prea am intalnit pentru ca pentru lumea din zilele noastre nu e asa waaw daca fumezi sau nuwinking. Nu pot spune ca nu am fumat dar nici ca am fumat in exceswinking

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Da! Daca nu fumezi si iei o pauza in cel mult 2 saptamani isi revin la normalwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Cu nervii nu prea cred ca o sa ai probleme deoarece tigara se fumeaza cand esti stresat sau n-ai ce face. Din plictiseala. Da sigur! :* Dar fumezi o data iar dupa daca iei pauza or sa fie curati. Asa daca fumezi si tot fumezi nu o sa fie curati! :*

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Din cati prieteni am avut eu nu o sa ti se schimbe mai nimic. Totusi cred ca o sa ai putin fata mai monotonica si nu prea o sa ai chef de ceva cand fumeziwinking. Da o sa fie te-am zis! Nu chiar perfect perfect curati dar in proportie de 95% vor fi

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

O sa o ai mai palida putin si ai sa fii plictisita de viata. Dar nu chiar se observa nu o sa fie o fata monotonica foarte iesita in evidenta

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns (pentru FataCuBuff):

Doamnee. Da ce`ss cu atatea intrebari? Bea ce vrei fa ce vreilaughing Eu ti-am zis doar. Daca nu mai fumezi revii la forma ta initiala. Dar ti-am zis ca nu este o fata extravaganta totusi depinde de corp. Nu toti au fete din astea

Răspuns utilizator avertizat