| anonim_4396 a întrebat:

TPU, ajutor! De fiecare data cand ma suna un prieten telefonul meu ii inchide si eu nici macar nu aud apelul. El aude ca suna de cateva ori si dupa aia ii inchide, dar eu nu primesc nici un apel si abia dupa aia vad ca m-a sunat.Intrebarea mea e: cum pot sa rezolv asta? (Telefon Samsung/Orange)

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Asa am patit si eu
vezi pe la setari apeluri este o optiune care bagi persoane ca telefonul sa i dea ocupat, nu mai tin minte dar stiu ca e pe la setai apeluri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du telefonul la un magazin partener(Orange) si cei de acolo te vor lamuri ce problema are telefonul tau.
Tin sa precizez ca pentru verificare nu platesti nimic.