| FaraNume00 a întrebat:

TPU am dosar penal de pe 2 ianuarie pentru furt Si Mia Zis ca Ma cheama la tribunal dar nu Ma chemat deloc! Inseamna ca nu Mai sunt acuzata Si am scapat!? Sau cam cat timp dureaza SA Ma cheme?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti fi chemata si in august. Oricum nu scapi.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai comis acea infracțiune, și procurorii o pot dovedi, atunci DA, poți fi condamnată la închisoare.
Cât durează - depinde de viteza (melcului) cu care se lucrează la parchetul care instrumentează cazul și la secția de poliție care face cercetările.