| FaraNume00 a întrebat:

Sunt acuzata ca am furat din magazin. Luna viitoare fac 18 ani. Mi-au zis ca voi fi chemata la tribunal! Am dosar penal, cam in cat timp se poate termina treaba asta? Asta e a 2a fapta! Ma poate baga la puscarie!? Cam cat e pedeapsa cu inchisoarea? Cam cat dureaza cercetarea penala si cam in cat timp ma poate chema la tribunal?!

1 răspuns:
| Santo2190 a răspuns:

Procurorii vad de treaba cu zilele cu pedeapsa. poti primi si cu suspendare acu depinde de ei.da te poate baga linistit...cum pentru o gaina o luat si 10 ani de puscarie tu fiind la a2a fapta de ce nu ai putea?