| Andreea6947 a întrebat:

TPU, am nevoie de ajutorul vostru, nu stiu ce sa ma fac..Ma simt urata, ma simt grasa, ma simt neajutorata, nu mai invat deloc cum invatam inainte, ma cert cu parintii si cu bunicii mereu, in vara am facut o depresie pentru ca mama mea trebuia sa plece in strainatate, concediul ei se terminase si a trebuit sa plece inapoi..De 8 ani mama mea e plecata si eu stau cu bunicii, parintii mei sunt divortati...Sunt indragostita de un baiat mai mare ca mine cu un an dar el nici macar nu stie ca exist, sunt asa o proasta..NU MAI CRED NICI IN DUMNEZEU! NU MAI CRED IN NIMIC! Nu mai am incredere in mine,iar cateodata imi vine sa arunc tot din jurul meu, sa le las pe toate, sa ma duc undeva si sa nu ma mai intorc veci! Cred ca singura solutie e sa ma sinucid! DA, mai bine mor decat sa raman aici pe Pamant si sa fiu batjocorita de toti,decat sa ma tot cert cu toti,sa plang in fiecare zi,sa ma enervez si sa ma gandesc la acel baiat de care imi place dar de fapt eu nu o sa am nici macar o sansa cu el, mai bine mor! Nu stiu, nu stiu ce sa fac jur..Va rog sa ma ajutati, sa-mi spune-ti un sfat, u vreau sa ma injurati sau sa ma jigniti pentru ca sunt destul de distrusa oricum. Nu stiu daca am ales categoria corecta dar orice sfat e bine venit...Multumesc!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa le luam pe rand.
1. Dumnezeu nu exista, te inchini la stele.
2.Si eu cadeam des in depresi cand stateam acasa, ocupati timpu cu ceva, de cand lucrez numai stiu ce e aia depresie.
3. Te vezi urata? grasa? hidoasa?, TE asigur, multi dintre noi ne vedem asa.Insa nu conteaza cum ne vedem noi, ci cum ne vede persoana iubita.
4.Capul sus, viata merge inainte, crezi ca daca te omori rezolvi ceva?
5.Crezi ca mama ta e plecata in strainatate de placere? e dusa sa munceasca, sa te intretina, se chinuie pentru tine, vrei sa o vezi distrusa? bunici la fel?
6.Lucrurile astea li se spune cineva care si-a taiat venele, a baut pastile multe, si alte ciudatenii.Adolescenta poate fi o perioada dificila in viata orcaruia dintre noi.Perioada cea mai grea e intre 14 - 18 ani, cand te formez ide la fetita la femeie, de la baietel la barbat.Cand poti deosebi binele de rau.Cum te formezi de pe la 14 pana la 18 ani, asa vei fi toata viata ta.Lumea e rea,gura lumi o astupa doar pamantu,o patesc zilnic la munca,sunt muscat de partea dorsala de toata lumea,crezi ca imi pasa? ma fac ca nu stiu,oameni nostri sunt perversi(nu in sensu sexual, sau poate?) rade, glumeste cu tine, si pe la spate cauta sa te injunghiehappyApropo, ce varsta ai? daca nu par indiscret.

| Danysan a răspuns:

Sfatul meu :-In primul rand schimba-ti mentalitatea. Apoi lucreaza la aspect -deoarece conteaza.Mergi la fitness-Fa sport, cunoaste oameni noi, baieti noi, nu mai te rezuma la un singur baiat, mai sunt multi pe care ai poti iubii-te asigur. Poate e la captul Lumii alesu -te-ai intrebat?-Fi pozitiva si nu te mai miorlaii-Numai cei care gandesc Pozitiv isi ating telurile -Gandirea ta te baga in mocirla si mai rau.Schimba-ti cercul de prieteni si tot asa -Fa-ti pasiuni si o sa reusesti!