| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Am o intrebare importanta. Maine dau bacul la geografie si vreau sfatul vostru. Ce sa mai invat pentru o nota de 8? Mentionez ca stiu la Europa tarile,capitalele,peninsulele(nu exagerez le stiu toate) ma descurc si la comparatii stiu si fluviile care strabat orase capitala si mai stiu generalitati, gen munti, etc. Iar pentru s2 la Romania de asemenea stiu orasele,raurile, la comparatii ma descurc cat de cat, depinde si ce o sa ne dea de caracterizat. Iar pentru la s3 stiu toate formulele care ar putea pica. Sfaturi?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Dacă tu consideri că știi cam tot ce trebuie, de ce să te mai stresezi pe final?
Mergi cu cât știi.

| Carolina1972 explică (pentru ancaval):

Nu e faza ca stiu tot, fiindca subiectele is diferite. Eu doar mi-am propus in cap sa invat sau sa repet o ora astazi, fiindca maine e ultimul examen si mna... mersi oricum de sfat laughing

| Carolina1972 explică (pentru ancaval):

Iti dai seama ca nu stiu tot, nu sunt profesoara de geoghi. am zis-o cam ce stiu asa la modul generallaughing))))) oricum imi place raspunsul tau