| Bernardus a întrebat:

Cei care ati avut bacul la geografie, cum ati facut sa invatati raurile si orasele? Stiu deja destul de bine tarile si capitalele, si unitatile de relief, dar raurile si orasele nu se lipesc deloc de mine

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exersam pe harta. Le bifam și îl puneam pe prietenul meu sa ma întrebe unde sunt sa i le arat. Și asa am învățat. In mintea mea încă este imaginea aia întipărita

| morfeo a răspuns:

Joaca-te pe seterra si pe sectiunile din jocul asta https://www.geogra.ro/joc/rauri/rauri.php
Eu pe astea le-am folosit cand am invatat la geografie si am luat 8.90