| BeBeL0ShA a întrebat:

TPU asemanator cu intrebarea anterioara.Prietenul meu vrea sa ma culc cu el. Avem 4 luni de cand suntem impreuna.Eu am doar 15 ani el are 21. Am incercat sa-i explic ca nu se poate deoarece sunt prea mica si ca mi-e frica de durere sau sa nu afle cineva dar nu intelege.Mi-a zis ca daca nu o fac relatia nu va mai rezista si ca intr-o relatie trebuie sa faci si...Mi-a promis ca daca o sa fac cu el...nu o sa ne mai despartim niciodata acum nu stiu ce sa mai zic.Eu sincera sa fiu as face-o doar pentru ca il iubesc..si nu vreau sa-l pierd dar nu stiu mi-e si frica.Astept niste sfaturi de la voi caci nu stiu pe ce cale sa o iau. Fundita cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pentru o parte dintre persoane, timpul este cel important. Ele au nevoie de cateva luni sau ani de relatie cu partenerul pentru a decide sa inceapa viata sexuala cu el. Pentru altii, increderea in partener este cea care decide. Increderea este o conditie de intimidare, neputand sa devii intim cu cineva, sa ii arati si sa-i comunici dorinte, temeri, particularitati personale daca nu ai un sentiment de siguranta"
Spune-i prietenului tau, daca mai poate fi prieten, ca sa te inteleaga deoarece nu esti pregatita pentru asa ceva deoarece teama de durerea si de a nu afla cineva se poate lasa cu mari sechele psihice, daca nici asa nu intelege nu ai decat sa-l parasesti deoarece,sigur, o sa te imbolnavesti si e pacat de la frumoasa varsta pe care o ai,poate sa-ti promita cate'n luna si'n stele nu pune botul la vrajeala lui ca daca dorea sa-si satisfaca poftele sexuale gasea alta fata
(sunt sigur ca a gasit ) dar ideea de a dezervergina o fata (pe drept stupida ) este ca si cum ar castiga un trofeu si a te transforma in "sclava si rezerva'' lui, mai spune-i individului ca actul sexual cu un minor se pedepseste aspru. cu siguranta, dupa ce o faci ( asta tu decizi ), mama ta isi va da seama si nu stiu pe unde scoti camasa. Sunt baieti cu sutele care inteleg dragostea in adevaratul sens al cuvantului, asa ca daca nu te intelege da-i papucii si cautati un prieten pe masura valorii tale, care sa te inteleaga si sa te respecte, multa gandire si succes!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa-i zici ca nu esti o depravata ca altele de varsta ta si nu i-a mers deloc gandul disperat de a profita de tine.

| luiza a răspuns:

La un moment dat toti baietii mint frumos! doar sa ajunga la fructul oprit! oricum ai dreptate, esti prea mica, mai poti astepta, lui sa-i fie rusine ca te forteaza sa o faci! E normal pentru el sa iti ceara asta (ce fericit trebuie sa fie ca a pus mana pe o virgina) dar nu si pentru tine asa ca daca chiar iti spune ca nu rezista relatia atunci chiar nu te iubeste ci doreste doar sa faca sex cu tine, apoi oricum te va parasi pentru alta! tu esti tanara si poate doar la prima relatie si el e tanar si cu siguranta nu vei fi tu ultima lui relatie, adica nici tu nici el cu sunteti la o varsta potrivita unei casatorii, sa nu va mai despartiti niciodata...se despart ei casatoriti, voi la 15 si 21 oho, ho...

| fabiola a răspuns:

Lasa prostiile .....ai mult de lucru la limba romana! Este timp pentru toate si toate se fac la vremea lor!

| neutrino a răspuns:

Minciuni clasice pentru dezvirginare. Este ciudat faptul ca baietii spun mereu aceleasi minciuni si multe fete cred. Eu totusi cred ca tu esti si usor dusa cu pluta daca totusi crezi aceste minciuni, ba mai mult dupa numai 4 luni il si iubesti. Probabil ca pana te vei culca cu el nu te va parasi niciodata, dar facem pariu ca daca te culci cu el, nu apucati revelionul impreuna, ba mai mult, el atunci o sa aiba o noua iubita? Si cine crezi tu ca va plange ca nu a avut noroc?

| Cosmin1I a răspuns:

4 pentru contra.5 cu mine.Nu fi prostuta.

| WildLatte a răspuns:

Nu cred ca te iubeste cu adevarat pentru ca nu te intelege si nu tine cont de ce iti doresti si tu. Daca te iubea tinea cont de ce-ti doresti, avea rabdare pana ce si tu erai pregatita si nu te ameninta ca se desparte de tine daca nu o faci si plus de asta este o diferenta intre voi si el fiind mai mare are alte ganduri si vede altfel lucruriile decat tine. Cred ca doar te santajeaza si tot ce vrea e sa se foloseasca de tine.Acum alegerea este a ta. Sper sa iei decizia corecta. Bafta!

| tiobio a răspuns:

Eu cred ca daca te-ar iubi cu adevarat ti-ar respecta dorinta si ar intelege ce gandesti pentru ca pana la urma pentru o fata este mai dureros decat pentru un baiat. in plus o relatie nu se bazeaza doar pe asta ci pe intelegere tandrete si devotament. acum tu decizi. sper ca te-am ajutat

| BeBeL0ShA explică:

Multumesc mult pentru sfaturi happy o sa le urmez..chiar daca mi`e greu..ptr ca am mai trecut prin asa cevaoh go on am ajuns sa iubesc apoi s-a facut totul scrum