| bestialu96 a întrebat:

TPU ce masuri ar trebui luate in acest caz?
http://stirileprotv.ro/......video.html

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu avem legi aspre si de asta se intampla ce se intampla...batai/viol etc..cred ca marea parte o detine Statul Roman! nu trebuiau sa accepte scoaterea uniformei din scoala, lipsa totala si implicarea parintilor lipseste cu desavarsire, implicarea profesorilor la fel lipseste, sa nu mai zicem de cei 7 ani de acasa..este inadmisibil ca in ziua de azi, institutia numita SCOALA, este un camp de violenta si maltratari! unde era elevul de serviciu care trebuie sa anunte tot ce se intampla? ori nu se mai face asa ceva? chiar nu a auzit nimeni? as vrea sa aud parerea si atitudinea parintilor a celor care au sarit pe bietul copil.e strigator la cer! daca nu se vor lua masuri, in curand scolile vor fi abandonate din cauza batailor si maltratarilor.
O primavara frumoasa sa aihappy

| bestialu96 explică (pentru caramela):

Mersi si tie la fel.
ar fi o idee buna redeschiderea scoliilor de corectie

| Zenit313 a răspuns:

Agresorii batuti bine de tot la politie cateva zile, amenda si o sa le vina mintea la cap! happy
Si exmatriculati...

Nu o sa mai fie violenta in scoli! happy
Violenta, este stinsa cu violenta in aceste cazuri, vorba buna sau moralitatea nu au fost si nu vor fii o solutie!
Cel mai puternic sentiment este FRICA! happy