| alexLq a întrebat:

TPU! cum sa fac sa imi gasesc repede o prietena dupa ce ma despart dupa altcineva. ineaparat trebuie sa ai o situatie buna ca in ziua de azi... cam toate umbla dupa bani sau trebuie sa crezi in tine si sa intri in vb cu fete fara nici o remuscare?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut.
Nici nu am prietena, suntem in aceeasi situatie, eu unul dupa ce m-am despartit de prima mea prietena in 2011, nu am mai reusit sa imi fac alta din pacate, sfatul meu este sa nu lasi chestia asta sa te preocupe, eu unul chiar daca nu am prietena sunt fericit, ma inteleg bine cu familia, iti urez succes si sa incerci sa nu suferi din dragoste pentru cineva ca nu se merita, sunt mii de femei in Romania, succes!

| DenyPink a răspuns:

Bună. În primul rând, nu cred că ar trebui să te grăbești să începi o nouă relație, ar trebui să lași puțin lucrurile să se liniștească. Sunt sigură că nu-ți place să fii singur, văzându-i pe cei din jurul tău având o relație frumoasă, dar asta nu înseamnă că trebuie să fii disperat după o prietenă.
Apoi, ca să găsești o persoană potrivită, îți trebuie timp, totul începe de la o prietenie frumoasă până..la o relație! Îți sugerez să încerci să cunoști oameni noi,(nu numai fete), comunicarea are și ea beneficiile ei. Ia lucrurile încet, nu te grăbi, gândește-te de două ori înainte de a lua o decizie și încearcă să fii cât mai sincer(și cu tine însuți, dar și cu cei din jurul tău).
Sper că te-am ajutat.