| KostyCool a întrebat:

TPU daca trimit cuiva un telefon prin posta sau fan courier, banii cum ii primesc? Acasa sau trebuie sa ma duc sa ii ridic? Va rog ajutati-ma? Coletul nu are mai mult de 1 kg!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este simplu: coletul il pui contra ramburs. Respectivul nu va putea ridica coletul daca nu plateste suma ceruta de tine. Banii vor veni inapoi prin aceeas posta sau curier. Vei fi anuntat si te duci la posta sa-i ridici sau te intalnesti cu curierul sa ti-i dea.

| KostyCool explică (pentru Salontanul):

Pai as vrea sa il trimit fara verificare colet. Si sa zicem ca curierul vine la el acasa, el plateste, iar dupa se razgandeste si poate sa ii dea bani inapoi daca numai doreste coletul? As trimite prin Fan Courier!

| Salontanul a răspuns (pentru KostyCool):

Nu poate face asta. El ridica coletul numai dupa ce plateste. Daca coletul este desigilat o incurca curierul.

| KostyCool explică (pentru Salontanul):

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Celui/cea care ii trimiti coletul nu il poate primi pana nu il primeste.Vei fi anuntat cand sa mergi la posta sa ridici banii.Pa,pa