| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Trebuie sa primesc un colet prin posta romana si nu stiu cum aflu cand vine. Coletul a fost trimis marti tocmai din Vrancea- Focsani. Cand aflu ca a ajuns si cum? Iar cand il ridic trebuie sa platesc ceva? Daca da, cat? E vorba de o placa video low profile pentru calculator. Cel care mi-a trimis coletul a cam gresit ceva si l-a trimis fara ramburs( adica mi l-a trimis pur si simplu fara sa platesc la primire). Oricum, dupa ce ridic coletul si ajung acasa sa vad daca functioneaza ma duc inapoi la posta sa ii trimit banii pentru placa video( 50 lei). Deci cand ar ajunge? Cum aflu ca a ajuns? Trebuie sa platesc ceva la primirea coletului? Daca da, cat? Nu de alta, dar trebuie sa ii trimit si 50 lei+ 5 lei tarif transport inapoi la om si is curios cat naiba ma mai costa si cand ridic coletul.

4 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Bună! De obicei ar trebui să primeşti o înştiințare de la poştă. Un colet normal ajunge în 3-4 zile lucrătoare, iar poştaşii, mai leneşi din fire, nu îşi fac întotdeauna datoria de a aduce înştiințările. Aşa că, cel mai probabil marți (că luni e închis) îl vei putea ridica. În privința plății, dacă respectivul care ți-a trimis coletul nu a pus ramburs pe avizul de expediere, nu va trebui să plăteşti nimic.Zi faină! happy

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru Random123456):

Ms mult de raspuns! Inca mai astept si altele.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Cari ani ai de scoti asemenea tampenii pe gura? laughing

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Actualizare: Coletul a ajuns luni! L-am ridicat si acasa l-am si deschis. Era in stare perfecta! In ciuda multor persoane de pe diferite forumuri care faceau cu oua si otet posta romana pentru ca le-au adus coletele deteriorate. Femeia de la posta era foarte amabila de asemenea. Placa video nu a fost impachetata cine stie ce si totusi a ajuns intacta perfect! recomand posta romana daca aveti ceva de dimensiuni mici de livrat.