Întrebare recomandată | Preotul500 a întrebat:

Am făcut o comanda de pe un site pentru o husa de telefon. Comanda ajunge prin Fan Courier, dar eu nu pot sta acasă si trebuie sa plec. Ce se întâmpla cu coletul daca nu il ridic?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ii suni si le spui cand esti acasa si pot sa ti-l livreze si nu se intampla nimic. Cred ca curierul o sa tine coletul la sediu cam o luna inainte sa-l trimita inapoi. Deci poti sa le zici si sa ti-l aduca peste o saptamana, doua.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ajunge inapoi la cel ce ti l-a expediat.

| mihai69 a răspuns:

Curierul sună mereu înainte de livrare; poți conveni cu el să facă livrarea la altă oră sau a doua zi, ori chiar la altă adresă (dar de obicei nu în aceeași zi - trebuie transferat pachetul altui curier, care se ocupă de zona unde se află noul loc de livrare convenit).
Dacă nu vor putea livra nicicum coletul, îl trimit retur.

| Zuupass a răspuns:

Ajunge la sediu, probabil de vor suna cand va ajunge curierul si nu vei iesi

| Petru1123 a răspuns:

Ii suni si le spui sa vina in alta zi, sau daca e prin ramburs, coletul va merge inapoi la firma de unde l-ai cumparat fara sa platesti.