| DeadOrAlive94 a întrebat:

TPU de ce ma simt Timid la scoala si acasa parca sunt nebun laughing adica fac tot felul de prostii si la scoala nu zic nimica tac din gura m-am saturat sa fiu mereu asa la scoala si in public vreau sa ma schimb da nu reusesc va rog niste sfaturii plzzzz ca acasa parca sunt nebun laughing da la scoala tac ca un prost cum fac sa nu mai fiu timid va rog frumos da ma simt bine in pielea mea da sunt timid in public sau la scoala acasa parca sunt nebun de ce funda ca m-am saturat sa fiu timid la scoala vreau sa ma schimb cum pot face asta funda happy cine ma ajuta sa rezolv cu timiditatea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai mai fi timid daca te-ai adapta in grupul respectiv.
Cand te simti ok in pielea ta si cu persoanele din jur totul e super.
Deci comunicarea este cheia.

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Ai repetat aceeași chestie de 5 ori în vreo 7 rânduri. Bravo!

| Lilac a răspuns:

"ma simt Timid", "sa nu mai fiu timid", "da sunt timid".
Probabil ca trebuia sa folosesti un sinonim.