| anonim_4396 a întrebat:

TPU, mi-am scos un cos pe frunte, si cand il apasam, ma durea in spatele capului, dupa crestet, mai sus de ceafa. Ce poate sa fie? Ca in rest, nu ma doare si nu simt nimic. Doar cand il ating ( adica storc ).

4 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

E doar un simplu cos, nu iti face griji. Se mai intampla sa apesi intr'o zona si sa te doara in alta parte happy

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Doar un cos, nu ai de ce sa te speri.
Eu am avut multe cosuri si puncte negre pe frunte, pe toata fata, corp si mereu am mai avut momente de genul in care m-am speriat, dar era pur si simplu un cos.
Iti recomand daca ai doar asa un cos odata la 2-3 luni sa iti cauti ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation pentru a scapa de el repede.

Eu am avut multe cosuri si puncte negre, si am folosit cremele cu 100% ulei pur de arbore de ceai. Am scapat complet de cosuri si puncte negre…..in cateva zile tenul a inceput sa devina mai curat vizibil si apoi treptat cosurile s-au uscat complet.
Acum folosesc doar uleiul,….pun pe un betisor de ureche cateva picaturi si apoi dau pe cos. Efectele se vad imediat, cosul se usuca si apoi dispare complet.
Iti mai recomand sa schimbi sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum si pentru a distruge distruge mai eficient infectia.

| FIORI a răspuns:

Nu e nimic grav, a fost doar un cos, probabil ca ti-a aparut in jurul vreunui fir de par, de asta persista durerea in zona respectiva, trece putin mai greu, dar se vindeca de la sine.

| New16 a răspuns:

Cred ca a fost doar un simplu cos. Eu zic sa nu-ti mai faci problema pentru ca sigur totul va fi bine.