| anonim_4396 a întrebat:

TPU, spălarea dinților cu sare chiar ii albește?
Cât timp trebuie sa ii speli? 2 minute e bine?
De câte ori pe săptămâna?
Și in cât timp observ rezultate

2 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

NU! Sarea îți va distruge smalțul dinților. Încearcă mai bine cu cărbune activ pulbere. Îl găsești la orice magazin și costă în jur de 7 lei (carbovita se numeste)
Un alt remediu bun este untul de cocos.
Amandouă le poti folosi exact cum faci cu o pastă de dinți normală, diferența va fi că nu îți va ataca dinții.
Trebuie folosite cu regularitate, iar diferența o vei observa în timp. (o lună) Pa, pa

| Fluturaș2002 a răspuns:

Dacă îi speli timp de vreo 1-2saptamini ajută.
Eu spre exemplu mij spăl de vreo 5 ori pe lună și are efect.In plus faci și economie la pastă