| papusika128 a întrebat:

TPU sunt foarte suparata copiii de la scola asi bat joc de mine imi spun balena iar eu ma simt foarte prost deoarece sunt putin cam plinuta(:sad

8 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Pfff. Nici eu nu sunt tare slaba, insa niciodata n-au indraznit sa-mi faca asa ceva, numai o profesoara s-a trezit sa-mi zica mie sa mai slabesc. :* Mie imi plac asa de mult copiii plinuti. Tu nu iti fa griji, ei se vor potoli, iar tu cand te vei inalta vei slabi. Stiu multe fete care au patit asa >big grin

| KinoAndreea a răspuns:

Nu trebuie sa te simti deloc prost. Adica, daca esti tu multumita asta e TOT ce conteaza! Si nu mai pune la suflet...fa-te ca nu ii auzi, asa fac si eu cand ma face cineva sa ma simt prost, si dupa un timp, o sa vada ca nu reactionezi deloc si ca nu-ti pasa si te vor lasa. happy

| SimonaQs a răspuns:

Sa nu mai asculti de gura lumii lasa-i sa spuna ce vor daca tot o sa te mai necajesti poti sa faci depresie... Daca vrei alta solutie du-te cu mama la un medic ca sa iti dea un regim regulat si potrivit varstei tale si vei arata mult mai bine si nu vor mai rade de tine...Dar cel mai bine este sa nu asculti ce zic ei si sa-i ignori

Funda? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| SmartLie a răspuns:

Nu ii mai baga in seama. o sa inceteze. asa a fost si o colega de-a mea: in clasele I-IV tot asa au chemat-o si acum nu mai au nini o treaba cu ea.

P.S.: aproape

| Kaulytz_Damon_1999 a răspuns:

Si a rog de ce pui la suflet si ii bvagi inseama,chiar toti copii, nu ai nicun prieten, daca ai stai cu ei si gata nu baga lumea in seama, e pareea lor ce fac si ce zic, lasa-i deoparte si stai cu prieteniii tai

| AmaliaM a răspuns:

Nu trebuie sa te simti rau sad. asta esti tu, trebuie sa te accepti si sa fii multumita de tine pentru ca daca nu esti tu multumita si increzatoare cum te astepti sa te perceapa ceilalti? retine, esti frumoasa oricum in felul tau propriu happy. stii, nu e bine sa cauti perfectiunea, pentru ca te amagesti singura. capul sus! happy