| xxxrayzaxxx a întrebat:

TPU tot cu o intrebare noua am venit tigara electrica de la cati ani se foloseste e daunatoare pentru ca cunosc pe cineva care are 12 ani si fumeaza tigara electronica

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

La 12 ani si tigara electronica? Si ce fumeaza copilul? Apa plata?! Ma indoiesc ca isi permite sa o reincarce cu nicotina, pentru ca il costa dublu cat l-ar costa tigarile obisnuite, probabil o foloseste numai asa ca sa braveze in fata prietenilor. Si da, daca fumeaza orice sursa de nicotina dauneaza, pentru ca provoaca dependenta, mai ales cea electronica, pentru ca introduce in organism nicotina obtinuta chimic. Menajezi plamanii cu tigara electronica pentru ca nu le mai bagi gudron (cum e la tigari) dar iti distrugi creierul cu o concentratie mare de nicotina chimic obtinuta.