| eualexandra321 a întrebat:

TPU! VREAU MULTE RASPUNSURI SI PARERI ASA MAI PRECIS! Imi place de un baiat, care da semne ca si lui ii place de mine:se uita cu coada ochiului oriunde as fi, vorbeste mai tare cand sunt prin preajma si se izoleaza cateodata de grup.Nici nu il cunosc dar mergem in fiecare zi cu autobuzul.De o bucata de vreme da like la fete pe facebook si nu mai il vad asa des deoarece merge cu alta masina.Mi-am propus sa uit de el daca nu il pot vedea si poate el nu ma place.Ieri l-am vazut si crezand ca nu mai imi pasa, mi s-au inmuiat genunchii la vederea lui si imi batea inima tare iar el s-a uitat din nou la mine.CE SA CRED? El ma place? si chiar dupa cateva zile in care cred ca s-a gandit putin, apoi iar sa-i revina sentimentele?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se moaie genunchii? Simti si fluturasi in burtica? E clar. Draga mea,poate baiatul e prea timid, asa ca trebuie sa-l,, impulsionam,, putin. Cere-i o carte de care ai avea nevoie, sau roaga-l sa te insoteasca undeva... Odata deschisa o cale de comunicare, lucrurile se clarifica...intr-un sens sau altul.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu se intampla intotdeauna ca un baiat daca se uita la tine inseamna ca te si place. Incearca sa faci in asa fel incat sa nu il mai vezi cateva luni sau sa incerci sa gasesti alt baiat de care iti place, sigur o sa il uiti. (daca asta vrei neaparat). Daca vrei sa afli daca te place, poti intra in vorba cu el si dupa ce a cunoasteti putin, il poti intreba. :*

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Hmm. eu cred ca ai sanse sa fiti impreuna. nu stiu daca tu vrei asta, dar de exemplu si eu am trecut prin ceva asemanator. daca ti s-au inmuiat genunchii inseamna clar ca iti pasa, chiar daca poate nu realizezi asta. plus ca baietii sunt foarte ciudati, dau mai bine zis anumiti baieti. uite ce iti spun.:
baietii cand tin la o fata incearca sa vorbeasca cu ea, sa fie in centrul atentiei, etc. si cand vad ca ea da semne ca l-ar place atunci actioneaza. dar daca tu nu dai semne ca tiii la el atunci lui ii este poate frica de un refuz. eu zic sa vorbesti cu el data viitoare si sa incerci un fel de conversatie. happy daca mai ai intrebari, NU EZITA happy

| YrinaBubulina a răspuns:

Eu sincer nu cred ca te place. stii, atunci cand iti place o persoana, ti se pare ca orice face este special si ca vrea sa iti distraga atentia. Poate ca se uita la tine pentru ca ii pari simpatica, sau ca i se pare ca te cunoaste. Nu iti fa sperante, pentru ca mai tarziiu ai sa suferiwinking