| eualexandra321 a întrebat:

NU STIU CE SA MAI CRED! Un baiat se uita dupa mine cu coada ochiului oriunde as fi, are un ton al glasului mai ridicat cand sunt in preajma de-l aud de la 5metri si cateodata se mai izoleaza de grup.De o bucata de vreme da like-uri la fete pe facebook, dar tot ma priveste asa.Il plac si eu si ma tem ca nu cumva sa mi se para mie ca el ma place.Voi ce spuneti? Daca ma place cum as putea vorbi cu el? Daca credeti ca ma place, nu stiu cum sa-l abordez chiar daca are facebook si poate el e timid.CAT MAI MULTE SUGESTII!

Răspuns Câştigător
| guitarplayer666 a răspuns:

Nu te lua dupa aspectul persoanelor, ceea ce e in interior conteazawinking

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
-Abordeaza-l tu pe facebook sau pe mess, si incepe sa discuti cu el, invita-l la o plimbare in parc sau ceva de genul asta, iti faci curaj, si ii spui ca il placi.
-Roaga o prietena buna in care ai incredere sa il intrebe pe el ce are are despre tine (am vazut ca multe fete fac asta).
Se poate sa te placa, dar intr-adevar sa fie mai timid, si sa nu aiba curajul sa iti spuna asta.
Bafta!

| itscloudyoutside a răspuns:

Păi depinde de el, e posibil să facă aşa cu toate fetele, nu doar cu tine. Dar dacă face aşa doar cu tine, atunci eu zic că sunt şanse destul de mari să te placă, şi merită să încerci să-i spui. Poţi s-o faci pe facebook dacă chiar ţi-e ruşine să îi spui în faţă, deşi aşa ar fi cel mai bine. Sau dacă crezi că ar fi prea direct să-i spui deja că îl placi, încearcă mai întâi să îl cunoşti mai bine, să mai vorbiţi despre una, alta... Găseşti tu subiecte de discuţie. Şi atunci poate o să facă el primul pas, cine ştie?

| eualexandra321 explică (pentru itscloudyoutside):

De exemplu noi mergem cu autobuzul acasa si in autogara cand sta cu prietenii lui se uita la mine si vorbeste asa si cand intyram in autobuz la usa iar se uita la mine cu coada ochiului si ochii mari ca la o papusa si se intoarce daca ma uit la el.Cand coboara la statia lui iese pe parte unde sunt eu si din nou se uita! Sunt foarte derutata!

| cranian0000 a răspuns:

Il intrebi daca vrea sa fie cu tine daca vrea il saruti usor daca nu vrea i zici vom ramane prieteni nu?

| guitarplayer666 a răspuns:

Pai e probabil ca te place, asa am facut si eu cu prima mea prietena, parca m-ai descris pe mine. Acuma nu pot spune sigur daca te place sau nu, asa cum a spus si anna023 depinde de el dar incercarea moarte n-arehappy asa ca faci cum iti spune sufletul.

| eualexandra321 explică (pentru guitarplayer666):

Mie mi se pare ca e mai timid el asa, dar poate se ascunde ca se imbraca prea smecher!laughing

| guitarplayer666 a răspuns (pentru eualexandra321):

Nu te lua dupa aspectul persoanelor, ceea ce e in interior conteazawinking