| Selene1990 a întrebat:

Tratament bun pentru un ten cat mai fin, fara cosuri,puncte negre?

Stiu ca alimentatia conteaza (nu mananc fast food,nimic cu acid, ciocolata destul de rar. (o data d doua ori pe sapt)...

Răspuns Câştigător
| Alex2500 a răspuns:

Ciocolata este un mit! Eu mănânc zilnic ciocolata(uneori în exces). Nu degeaba exista și bai în ciocolata.

Cu privire la coșuri și puncte negre. Asta depinde și de vârsta care o ai. Pana în 20 de ani este posibil ca tot sa îți apară, indiferent de ce creme folosești.

Eu am folosit Zynerit(de la farmacie) pentru a usca coșurile. Aveam o acnee severa și îmi apăreau coșuri și pe ureche. L-am folosit vreo 2 luni și ma dădeam doar seara cu el.

Expunerea la soare(moderat) ajuta și ea la uscarea coșurilor. Punctele negre apar deseori datorita prafului, și nu prea ai ce face cu ele.

Pentru ten fin, eu folosesc mierea diluata în apa. O las pe fata aproximativ 20 de min seara și pe urma ma clătesc cu apa și nu mai ma dau cu alta crema de fata.
Dimineața ma trezesc cu o piele super fina. Mierea ajuta și la reducerea petelor roșii.

Uleiul de cocos(plafar 22lei) este de asemenea super folositor! Miroase a bomboane Rafaelo și intra repede în piele.

Verișoara mea a mers timp de un an la o salon și i s-au extras punctele negre și coșurile. In primele zile era cam roșie, însa în câteva luni de la tratament avea o piele fina și fără coșuri. Este cam costisitor, ce-i drept.

Succes!

3 răspunsuri:
| hecamefrommetalland a răspuns:

Da e alimentația,consumă multe fructe și legume proaspete, dar mai ales foarte multă apă, pentru detoxifiere, cantități mari, fă mai ales mișcare care să ajute la eliminarea toxinelor care produc toxine.Toate cele bune și mai puțin bune!(glumesc).

| Dlkee a răspuns:

Si eu am avut cosuri multe, prima data m-am dat cu lamaie, a doua oara mi-am luat de la farmacie crema antiacnee, iar acum a treia oara m-am dus la cosmetica, si numai am, m-a pus la abur si mi le-a scos love struck

| MaryWhiteRose a răspuns:

Intreaba la farmacie de vreo crema, ceva big grin.