| questt a întrebat:

Tratamente naturale sau creme? ce folosesti tu pentru a indeparta cosurile? sau ce foloseai

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Crema Nivea-Young happy. Si vreau sa imi iau si niste pastile de la plafar care te ajuta foarte mult.

soothe
| soothe a răspuns:

Citeste tot articolul asta: http://www.soothe.ca/acnee.htm

| KidoSmart a răspuns:

Cosurile de pe fata se pot indeparta cu ajutorul apei minerale seara la baie nu te dai cu apa de la chiuveta ci cu apa minerala la mine merge bafta:*

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Aproape toate fetele au cosuri, pai nu potii scapa definitiv de ele doar temporar, eu m folosit lamaie pune pefata felii de lamaie, le usuca dar oricum iti apar altele.

| liongirl a răspuns:

Buna!`Pentru un ten frumos ai nevoie de ingrijire zilnica:dimineata trebuie sa te speli pe fata cu o lotiune tonica, un exfoliant sau cu un gel de curatare a fetei, dupa care aplici crema hidratanta pentru ten tanar cum ar fi de la Garnier sau de la Nivea(dar ai grija sa nu folosesti crema in exces pe fata pentru ca se pot accentua cosurilehee hee.
In fiecare iarna si vara sa-ti protejezi pielea cu crema cu factori de protectie solara, pentru ca si asta e un lucru important, doar nu vrei sa-ti arzi fata.
De fiecare data cand te machezi sa te demachezi pentru ca si asta e foarte important, iar atunci cand vrei sa te machezi trebuie sa folosesti produse de calitate foarte buna si hidratante.
Sper ca te-am ajutat!`winking

| Just kidding a răspuns:

Tratamente naturale love struck Infuzia cu musetel e cea mai buna :*

| Dru a răspuns:

Eu sincer folosesc creme si pastile`. Am fost la dermatolog` si eu am avut probleme cu cosurile :-J...si ma dau cu Skinoren si imi da in fiecare luna doctorul de la dermatolog antibiotice pentru. reglarea hormonalahappy La mine cel putin nu si-au facut deloc efectul cele naturalehappy

| imyourdestiny2 a răspuns:

Pai sunt multe lucruri care poti sa le faci impotriva cosurilor...eu folosesc eucerin gel de curatare si crema pentru cosuri dar mi se pare ca usuca.eu am scapat de cosuri si pct negre ca am fost la cosmetica mi-am facut masti de exemnplu iei o portocala o speli si freci fata cu ea lasi 5 min o sa te straga dar e f bun pentru ten.nu-ti lua produse care usuca cosurile ca iti fac si mai rau pentru ca le usuca la suprafata si inauntru tot raman.si daca le usuci cand vei scapa de ele si vei mai creste ti se vor face mici gauri in piele .mai bine hidrateazati fata faci masti du-te la cosmetica nu incerca sa ti le scoti u :X bafta!