| MiaaSd a întrebat:

Trebuie sa completez fisa de optiuni si sunt indecisa, nu stiu ce sa aleg la a doua optiune, as alege stiinte ale naturii la primul liceu sau mate info la al doilea liceu, ce profil e mai bun si mai de viitor?

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Gândește te la ceea ce ori place ție și ceea ce crezi ca ți se potrivește în primul rand. Degeaba ajungi inginer și ai o groaza de bani dacă ție nu îți place meseria în sine. Nu te lua după părerea altora când doar a ta contează.
Din orice profil poți ajunge ceva bine dacă îți dai interesul sa fii bună în ceea ce faci.
Iar ambele profile pe care le ai menționat sunt profile bune.