| Artemisia a întrebat:

Trebuie sa fac pe maine la biologie un desen cu orice vreau eu... dar eu nu stiu! dati-mi voi niste idei!
P.S.sa fie ceva legat de biologie sau anatomie.

Răspuns Câştigător
| Shuellen a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres 600&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=215&oei=oLu6TNWnDKmX4gbd44jWDQ&esq=4&page=1&ndsp=30&ved=1t:429, r:27, s:0&tx=38&ty=57&biw=1280&bih=933

Deseneaza asta(esti clasa a 7-a nu?)noi despre "sistemul" acela am invatat.:)

2 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

De ce nu faci ceva de genul sistemul circulator...nu e prea greu si gasesti o schema ceva...bafta

| emeris a răspuns:

Deseneaza "traseul" pe care-l parcurge mancarea pana in stomac(cu faringe, esofag etc.). E destul de simplu happy