| sexychick_4075 a întrebat:

Trebuie sa invat pana maine la geografie pentru un concurs pe harta, cum ar fi marile, tarile, insulele, vulcani, capitale, ape ale Euopei. O mare parte le-m mai invatat, dar vreau o metoda ca sa invat mai mult, mai repede si mai bine intr-un scurt timp. Nu imi dati site-uri cu prosti... spuneti-mi voi ce faceti pentru a invata asa.

2 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Eşti cumva din Brăila? Ciudat, colegele mele au exact acelaşi lucru de făcut! Citeşte de câteva ori, apoi imaginează-ţi că dai test şi scrie pe o foaie tot ce-ţi aminteşti. Dacă te blochezi undeva, nu te opreşti: scrii ce ştii, iar apoi repeţi bucăţica care-ţi vine de hac. E o metodă destul de bună...

| Aηηy a răspuns:

Invata pe continente, iei fiecare continent in parte si o sa fie mai usor. big grin bafta!