| anonim_4396 a întrebat:

am maine test la geografie si am de invatat tot ce am facut anul trecut si am patru caiete si cum sa am timp sa le invat pe toate azi, sti va rog frumos o metoda rapida de a invata ca vreau sa invat nu sa am nota mica:d.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Buna. daca le-ai invatat toate lectiile anul trecut si le stiai bine acum ar trebui doar sa le citesti si ti le-ai aminti. succes la test si sa iei nota mare :*

| stefy_8347 a răspuns:

Asa spune si mamahappy sa nu te lasi in ultimu moment dar s-a intamplat si regret, dar data vitoare o sa invat diin timp ca sa-mie usor si va multumesc pentru raspunsuri la toti:d!

| miky_4769 a răspuns:

Citeste lectia, apoi pune pe foaie A4 ideile principale din ea sau fa-ti o schema. E muult mai usor asa decat romanele alea plictisitoare pe care vi le dicteaza la scoalahappy

| mariiia_4064 a răspuns:

Salut happy e nasol ca te-ai lasat pe ultima zi daca invatai si ierihee hee era mai bine. dar si asa incearca sa citesti cu voce tare si sa incerci sa fi atenta la ceea ce zici. metoda de invatat rapid nu stiu daca exista depinde de la om la om. incearca sa citesti o lectie inchizi caietul si iti scrii repede pe o foaie tot ce ai retinut. e destul de greu.sa inveti atat de mult dar se poate. data viitoare totusi invata din timpwinking mult succes!

| snoopy_5277 a răspuns:

In asa caz pot sa-ti dau un singur sfat: altadata sa nu lesi totul in ultimul timp

| NoSwear a răspuns:

Exista un proverb : nu inveti pentru nota, ci pentru tine. Incearca sa retii cele mai importante lectii din cele 4 caiete. Adica, eu cred ca o sa ai timp sa te uiti asa peste toate. Apoi retine cateva lectii din fiecare caiet.Cam asta este tot., nu exista o metoda mai usoara.Sau daca este, se numeste "copiat" ...Nu ti-l recomandwinking. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Profa noasta de geogra nu preda deloc. De abia daca scriem un caiet intreg intr-un semestru. Si ne asculta la harta si are si pretentii...fmm E a 3-a ora deja si am 2pg de caiet laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut uite eu sincer nu stiu ce sa zic fa-ti niste copiute sau dac nu invata principaul sau fai ca mine pune foaia pe caiet si te uiti in el cand nu e atent profu9a0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da citeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copiezi geny?

| roxicutza a răspuns:

Fa-ti o copiutza mica si pune-o in coperta la carte