| girlemita243 a întrebat:

Trebuie sa plec anul viitor in anglia la niste cursuri de englez. as vrea sa aflu si niste pareri de la cei care au fost sau... stiu date despre aceste scoli/colegii de vara de inv limba engleza. ma-ar interesa sa stiu cum sunt dotate la ei aceste colegii/ scoli si daca se merita sa ma duc. de asemenea cu avionul cum pot face? pot merge singura daca imi da parintii imputernicire ca ajung la o verisoara? DAU FUNDA CELUI CARE DA MAI MULTE DATE. multumesc

Răspuns Câştigător
| didii a răspuns:

Buna Bianca!
Eu ma numes Diana. Am 14 ani si locuiesc in Anglia, in Scarborough.
Pai eu sunt inca la scoala, deci nu stiu cum e la colegiu. In orasul in care locuiesc eu este o singura scoala unde este pentru cei care vin din alte tari, dar sa stii ca in fiecare oras este cate una sau chiar mai multe.
Cu avionul, doar Romanii nu au voie sa plece neinsotiti daca au sub 18 ani. Dar daca vine verisoara ta dupa tine, si daca ea are peste 18 ani, parintii tai ii pot face imputernicire sa te duca la ea.
Scolile si colegiile sunt foarte mari.
Colegiul de langa scoala mea, are peste 10 etaje.
Sunt o multime de clase. Ce sa spun? Acolo ei nu folosec creta pe tabla (haha). Ei au totul electronic. Este frumos. Merita sa te duci.

Daca vrei sa vorbim mai multe: dyana_skumpyk08

Primesc Fundoaie?big grin

1 răspuns:
daniela
| daniela a răspuns:

Fata mea a fost la o scoala de vara organizata in apropierea Londrei, un gen de schimb de experienta cu Scoala Centrala de fete din Bucuresti. A fost incanyaya, au facut cursuri dimineata si apoi se plimbau destul de mult, totul era in grup organizat. Da poti merge singura daca parintii iti dau imputernicire si chiar si cu avionul poti calatorii singura. Se plateste un pic mai mult si cei de la bord vor avea grija ca la detinatie sa te predea personal verisoarei tale.
gasesti ceva date aici http://notemari.wordpress.com/......uk-si-sua/