| UmbraDeVulpe a întrebat:

Trebuie si o geaca de fas sa fie spalata la 800 de rotatii chiar daca nu are ce sa iasa din ea sau poti sa o speli si la 1000 de rotatii daca e de fas?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 800 de rotatii se stoarce, nu se spală.
Forta centrifuga daca ai auzit de ea.
Si are ce iesi din ea. Apa cu care se spala.

| sierra1 a răspuns:

Las-o la 600 sau chiar 400 să nu strici alinerea firelor din țăsătură

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu ți-am spus, tu fă cum vrei

| lpavel a răspuns:

Acele rotatii sunt pentru stoarcere nu pentru spalare laughing Deci daca vrei sa o scoti din masina de spalat aproape uscata atunci pune la 1000 rotatii, daca nu e nici o graba pune la 800 asa masina de spalat va avea o viata mai lunga!