| Eusuntaici55 a întrebat:

Trec clasa a 12 a și as vrea sa ma apuc și de Scoala de șoferi. Numai ca am pe cap și admiterea la Arhitectura și 20 de ore de pregătire pentru asta și mai sunt și restul materiilor. E chiar atat de greu sa le fac pe ambele? Eu ma cred in stare dar toți îmi spun sa las Scoala de șoferi pentru ca e foarte important acest an pentru mine. Nu vreau sa las Scoala de șoferi pentru facultate pentru ca știu ca o sa fiu și mai epuizata atunci si o sa fie naveta, Scoala de șoferi in București nu prea ma încânta. Dacă are cineva vreun sfat, va rog. Ma consider elev bun dar acum chiar nu știu ce sa fac

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa scoala de soferi ca aia nu este importanta, dar este vital sa inveti pe rupte pentru BAC si sa-l iei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa asculti de sfatul celorlalti si sa te concentrezi pe admitere. Poti folosi vacanta de vara din primul an de facultate pentru scoala de soferi.Iar pregatire e suficient sa faci 5 ore pe saptamana, nu 4 zile a cate 5 ore. Daca vrei sa dai in Bucuresti atunci sa zicem ca da, ar fi necesar sa te pregatesti 10 ore pe saptamana sau mai mult.Gandeste rational, stabileste-ti clar prioritatile.Nu se poate ca admiterea sa fie pe acelasi loc cu scoala de soferi.Aceasta o poti face oricand in timpul vietii, in schimb facultatea nu prea.Nu scrie nicaieri ca de la 19-20 de ani gata, trebuie sa ai carnet.

Oricum alegi, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider că ar trebui, în momentul de față, să te concentrezi strict pe facultate. Școala de șoferi o poți face oricând.