| Iwanttodie a întrebat:

Trec clasa a-9-a. Ce tip de geanta/ghiozdan imi recomandati?
Funda.

5 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Daca esti genul studios/studioasa iti recomand cel ce il tii pe spate "deoarece o sa ai ceva carti si caiete de carat" si poate "o sa iti cam strambe coloana".
Dar daca nu prea te omori cu invatatul (6-7 maxim 8, asa cum e cazul meu), iti recomand cel ce se poarta pe umar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ghizdan normal, în care să-ţi cari cărţile, pentru a nu fi nevoit/nevoită să le ţii în mână. Ştiu la ce te referi de fapt, dar lasă superficialitatea.

| luniii a răspuns:

Ghiozdan! Crede`ma o sa mori de umar daca iti cumperi geanta.(proprie experienta)

| Rebecaaaa a răspuns:

Iti recomand un ghiozdan pe care sa il cari in spate deoarece o sa ai ceva carti si caiete de carat la scoala iar o geanta cu carti si caiete pe care sa o porti pe un umar o sa iti cam strambe coloanawinking