| anonim_4396 a întrebat:

Hei,hei!
Trec clasa a 9a.(sunt fata)
Ce imi recomandati? Ghiozdan sau geanta?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă ţii la coloana ta, atunci ar fi bine să-ţi cumperi un GHIOZDAN însă dacă îţi doreşti ceva mai elegant cât de cât, atunci îţi recomand GEANTA.

Mult succes în noul an şcolar!

16 răspunsuri:
| JoeTPU a răspuns:

Eu as zice geanta big grin

| wolder a răspuns:

Geanta, habar n-ai cate poti sa bagi intr-o geanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ghiozdan

| 0x11111051 a răspuns:

Creier in cap.

| Xenya a răspuns:

Si geanta si ghiozdan.

| CălinPL a răspuns:

Ghiozdan,o sa ai mai mult loc succes. Funda?

| mihaelaalol a răspuns:

Si eu trec a 9 si mi-am luat si ghiozdan si geanta--geanta(care e colorata), pentru primavara si vara si ghiozdanul(care e mai inchis la culoare), mi-l iau toamna si iarna
sper ca te-am ajutat!big grin

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Geanta ar arata mai ok dar eu as opta pentru ghiozdan pentru ca se lasa toata greutatea pe o parte si asta nu e bine, bafta!

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Geantă, se poartă, şi în plus, ghiozdan-ul va fi mai greu pentru că stă în spate, şi te cocoşează, crede-mă.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Vasilescu_Cami_1999):

Si geanta iti face o scolioza de toata frumusetea.
Ghiozdanul este recomandat de toti medicii, pentru ca greutatea se imparte in mod egal pe ambii umeri.

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Cum doreşti tu acum...

| SimpluAndrei a răspuns:

Clasicul ghiozdan, geanta iti deformeaza coloana si in plus gentile sunt pentru iesiri, nu pentru scoala

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Minte, E mai importanta!

| Alex31004 a răspuns:

Hey!
Eu am avut asa:https://www.google.com/......ps?/search
Pentru tine, clasa a9-a cred ca ar fi bun!:)

| MissVanity a răspuns:

Geanta arata mai dragut.:*

| SoriSorina a răspuns:

Ghizodan! Daca porti geanta poti face cifoza, asta doar daca greutatea e prea mare. Iti spun de propria experienta.