| anonim_4396 a întrebat:

Trec direct la subiect : NU STIU CE SE INTAMPLA CU MAMAA!
Deci, sambata, aveam in program ca sora mamei mele impreuna cu sotul ei si verisoara mea (fiica ei) sa ne intalnim la noi acasa, facem un gratar, ceva dragut..insa, am vorbit si cu cealalta verisoara a mea inainte, si i-am povestit "despre acest plan". apoi a spus daca poate sa vina si ea, si mi-era rusine sa o refuz..asa ca am acceptat.i-am zis si Iustinei (fata matusii care trebuia sa vina la noi) si am decis toate trei sa le facem o surpriza.
Totul bine si frumos, pana azi : cand mama mi-a spus, ca de ce am chemat o pe verisoara mea aici fara permisiunea ei, ca eu nu o ascult si am devenit o nesimtita, si ca in toata vacanta de vara voi fi pedepsita si nu voi avea voie sa merg nicaieri.
Oare o avea legatura si ca aseara i-am prins cand.v-ati prins voi.DAR A FOST FARA INTENTIE! SI NICI MACAR NU STIU DACA M-AU AUZIT! EfectIv voiam sa beau apa, dar ca sa ajung in buc trebuie sa trec prin camera lor. La usa am auzit, m-am oprit, si am fugit la mine in camera.
1. De ce mama se comporta asa?
2. Eu ce ar trebui sa fac in situatia asta? Ma simt cam nasol.
3. Cum o pot convinge sa ma lase sa plec in vacanta?
Multumesc ca ati citit 10 min asta,

Răspuns Câştigător
| Mesmjkkk a răspuns:

Probabil a deranjat-o gestul tau, ca nu ai cerut permisiunea.
A spus la nervi la esti pedepsita, las-o cateva zile si ajut-o mult in casa si o sa fie dupa iar bine, nu-ti face griji.
Si preventiv, du-ti o sticla de apa in camera.
Cere-ti scuze ca ai suparat o, o sa aprecieze.