| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Îmi place de un baiat, este fratele sotului matusii mele. Si deci nu stiu cum sa îi spun. A fost ziua tatalui meu acum 2 zile si a venit si el. Sincer cand am mai fost pe la el si cand eram mai mici ma lua de mana etc. Acum poate nu mai simte atractia aia fata de mine. L-a întrebat tata "Îți place de fata mea?" El: Da! Acum poate a spus sa nu ma supar sau ceva. Eu chiar visez la el sa nu stiu sa fac eu primul pas sa îi pun mana mea pe mana lui asa nu stiu mai discret dar îmi este cam frica de refuz. Si ma si face sa fiu mai retrasa un refuz. Si el împreuna cu tatal si mama lui stau în acceiasi cirte cu matusa mea si verisoara si unchiul meu si mai sta si celalalt frate al sotului matusii mele.Da de 2 zile simt nu stiu nevoia de a vorbi mai des cu el. Mi-a dori si sa ma duc la el sa dorm dar nu ma lasa mama si tata. Fiindca si-au dat seama ca îl plac si se gandesc sa nu facem prostii stiti la ce ma refer. Deci cum sa îi spun am o mare frica de refuz efectiv visez la o reletie dintre mine si el. Ajutor solutii

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai facut o fixatie si nu-ti mai iese din minte, asta e tot.
Fetele se indragostesc in cateva secunde la varsta asta...de un actor, de un cantaret, de un tip grozav in orice caz.Pe care nu-l pot avea,sa stii.
Nici tu nu faci exceptie de la regula,dar raul consta in faptul ca poti produce mari scandaluri si rupturi in familie,asta ar fi o varianta,sau sa te simti atat de umilita sentimental,incat sa intarzii fizic,in timp real sa-ti faci o relatie sanatoasa,atunci cand va veni timpul.
Gandeste-te cam ce se poate intampla daca tu tii mortis sa-l iei de mana, sa-i arati ca-l placi. Daca si el te place, ce faceti, plecati in lume pentru totdeauna, la 13 ani? Deci,va asigurati de un mare circ gratuit in familie...
Mai e si varianta in care tu il iei de mana si el nu reactioneaza asa cum iti doresti.ce faci? Pleci capul,te inrosesti si regreti si ziua in care l-ai vazut prima oara.
Asa ca sfatul meu ar fi sa te gandesti si sa te gandesti bine, sa analizezi toate variantele si cred ca daca faci o analiza serioasa, o sa-ti treaca fixatia!
Mai intai gandeste, apoi actioneaza, nu risca dintr-un impuls.♥

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si se gandesc sa nu facem prostii. Iubirea fizică este prostie? Să nu îi spui nimic. Ia-l de mână. Astfel el o să știe la ce te referi.

| Ariamnaa explică (pentru sadrian46):

Pai cand spun prostii ma refer la s*x. Si suntem destul de mici pentru asa ceva

| sadrian46 a răspuns (pentru Ariamnaa):

Da. Referitor la sex, ea știe tot, ce e bine și ce e rău, cu rușânea, cu fata mare.

| dinaprilie a răspuns:

Nu stiu cati ani dar asa as estima pe la 12-14 ani. Oricine ti-ar spune acum ceva nu prea se mai poate intelege cu tine. Asa e? Adica tu deja ai un stol de fluturi in stomac si cumva doar astepti un nou pas cu el. Mai copilariti este parerea mea.

| Ariamnaa explică (pentru dinaprilie):

Buna! Am 13 ani

| Silwian a răspuns (pentru Ariamnaa):

Si respectivul cat are?

| AwGenetix a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba ca te va afecta asta pe termen lung, prostia asta ce o simti acum.